Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Sylwetka Sprintera

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 27 Czerwiec 2013, o 18:21

    A trening dynamiczny to chodzi o to, że w trakcie sezonu czyli jak masz za miesiac docelowe zawody to już na 100% jesteś w okresie startowym/przedstartowym to żaden split Ci nie jest potrzebny a nawet nie jest wskazany bo będziesz zbyt ociężały, stracisz szybkość i przede wszystkim gibkość.

    A jak ja mam starty co tydzień lub kilka razy w tygodniu ? To jestem cały czas w okresie przedstartowym. No tak wytłumaczyłeś mi kiedy dynamiczny robić ale na czym on polega ? Coś w stylu Crossiftu czy jak ?

    to nie wiem po co w ogóle zakładasz temat i prosisz o pomoc skoro to co Ci pisze kompletnie jest bez znaczenia bo i tak z góry dostajesz trening.

    Zakładam temat żeby sobie wszystko ładnie przygotować po obozie .. bo trening dostanę na 9 dni i to trening lekkoatletyczny na stadionie a nie trening na siłowni ;_;.


    Na co Ci chodzenie po górach przed MP ? Trening wysokogórski też odpada w tym terminie bo to się robi wcześniej.

    Wyjeżdżam z rodziną ... Tu nie chodzi o trening tylko pochodzenie sobie i pozwiedzanie ...

    + Jak z tą dietą PO OBOZIE ?
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez TomaszM » 27 Czerwiec 2013, o 23:42

    A jak ja mam starty co tydzień lub kilka razy w tygodniu ? To jestem cały czas w okresie przedstartowym.

    No i co w związku z tym ? Przecież nie masz startów kilka razy w tygodniu przez 52 tygodnie w roku!
    Widze, że z teorii treningu to Was tam tak uczą, że szok. Musisz kolego zapamiętać jedną rzecz - masz 16 lat i musisz postanowić sobie jasno jakim sportowcem chcesz w przyszłości być. Czy robisz to dla siebie dla pasji, bo Ci ktoś każe, czy po prostu stawiasz sobie za cel mając 25lat występ na olimpiadzie.
    Bo jeśli zalezy Ci na sukcesie to mój drogi trzeba gryźć asfalt, dokształcać się i przekładać wszystko za sport.
    Rozłożenie swojego sezonu to powinieneś znać i recytować mi tu na pamięć co jak gdzie kiedy robisz siłe, kiedy wytrzymałość i poszczególne aspekty. Ustalanie sobie jednej z wazniejszych u Ciebie rzeczy jaką jest siłownia w trakcie sezonu jest błędem - to się wszystko powinno robić po zakończeniu sezonu. I mi nie pisz że masz sezon halowy i letni bo to nie ma nic do rzeczy.
    Kończysz sezon, robisz roztrenowanie, siadasz z trenerem jednym drugim i ustalasz plan dokładny na przyszły rok. Jak masz starty, jak ma przebiegać sezon itd. itd. I dopiero jak masz wszystko wtedy można ustalić odpowiedni do tego trening w danym okresie.

    Póki co jesteś w sezonie więc split nie wchodzi w rachube w moim zdaniu.

    Łap ćwiczenia i sie ucz:
    http://www.youtube.com/watch?v=FOS7bzqicCs
    http://www.youtube.com/watch?v=8dKEeNVhn2g
    http://www.youtube.com/watch?v=YRmmbsPOiMY (pylo i stabilizacja - patrz jak się robi kozackie treningi)
    http://www.youtube.com/watch?v=IxO3kXH34lQ
    http://www.youtube.com/watch?v=wtG6S6mVMUM
    http://www.youtube.com/watch?v=5HllwLxzN84 (dobrze gadane)

    możesz poszukać też treningów Brocka Lesnara - nie a dziedzina ale treningi ma fajne

    Kolejna sprawa to twój wiek, inaczej powinieneś ćwiczyć mając 16 lat a inaczej 25 lat.
    Ja nie jestem twoim trenerem wiec tyle na ten temat.

    Wyjeżdżam z rodziną ... Tu nie chodzi o trening tylko pochodzenie sobie i pozwiedzanie ...

    Urlop przed mistrzostwami Polski ? Kto Ci to doradził ? Trener ?

    + Jak z tą dietą PO OBOZIE ?

    Jak masz tłuszcz powyżej 10% BF o bilans na zero
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 2 Lipiec 2013, o 13:58

    TomaszM napisał:Póki co jesteś w sezonie więc split nie wchodzi w rachube w moim zdaniu.

    Łap ćwiczenia i sie ucz:
    http://www.youtube.com/watch?v=FOS7bzqicCs
    http://www.youtube.com/watch?v=8dKEeNVhn2g
    http://www.youtube.com/watch?v=YRmmbsPOiMY (pylo i stabilizacja - patrz jak się robi kozackie treningi)
    http://www.youtube.com/watch?v=IxO3kXH34lQ
    http://www.youtube.com/watch?v=wtG6S6mVMUM
    http://www.youtube.com/watch?v=5HllwLxzN84 (dobrze gadane)

    możesz poszukać też treningów Brocka Lesnara - nie a dziedzina ale treningi ma fajne


    Wszystko jasne niektóre ćwiczenia które są na tych filmikach robimy na treningach Lekkoatletycznych .. I nie chciałbym robić takich samych treningów 2 razy dziennie. Co byś powiedział np że poza treningami pylo i dynamo na lekko dać sobie Crossfit (Chodzi mi o teraz w sezonie) ?

    TomaszM napisał:Urlop przed mistrzostwami Polski ? Kto Ci to doradził ? Trener ?

    Nikt mi tego nie doradził sam z siebie. po prostu są wakacje i te 4 dni mnie nie zbawiły .. pochodziłem po górach więc nie miałem urlopu ruszałem się ogólnie tam a nie leżałem dupą ..
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez TomaszM » 3 Lipiec 2013, o 10:19

    Co byś powiedział np że poza treningami pylo i dynamo na lekko dać sobie Crossfit (Chodzi mi o teraz w sezonie) ?

    Nie bo się zajedziesz.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 3 Lipiec 2013, o 10:55

    TomaszM napisał:Nie bo się zajedziesz.

    To ja już nie wiem ? Bo same treningi lekko mi nie pomogą z tą masą mięśniową ? To jaki trening ?
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 5 Lipiec 2013, o 15:23

    Jednak nie jadę do obóz :Zły:
    a więc czas wziąć się porządnie za tą sprawę.. TomaszM To w końcu jak z tym treningiem ?
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez TomaszM » 5 Lipiec 2013, o 15:23

    ale co z treningiem ?
    mało masz opisane ?
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 5 Lipiec 2013, o 15:25

    TomaszM napisał:ale co z treningiem ?
    mało masz opisane ?

    Opisane mam dużo tyle że te ćwiczenia Pylometryczne i treningi dynamiczne mamy na treningach lekkoatletycznych i teraz chodzi mi to co mam robić na siłowni sam.
    Bo nie widzę siebie robiąc 2 razy dziennie ten sam trening.
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez TomaszM » 6 Lipiec 2013, o 21:45

    szczerze ja się pogubilem już dawno kiedy co i jak ćwiczysz :)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 6 Lipiec 2013, o 22:11

    Rozpiszę ci to dokładnie bo jak sam to czytam to się nie dziwie ci xD taka plątanina duża :D

    Poniedziałek - Siła ( Siłownia na siłę + ćwiczenia pylometryczne )
    Wtorek - Wytrzymałość ( Najczęściej Tempo ale też się trafi Ciągły jakiś ale to rzadko ;D)
    Środa - Szybkość ( treningi szybkościowe i dynamiczne)
    Czwartek - Technika ewentualnie taka mini siła czyli ćwiczenia z kulą 4-7 kg.
    Piątek - Szybkość ( treningi szybkościowe i dynamiczne)
    Sobota - Wytrzymałość ( Najczęściej Tempo ale też się trafi Ciągły jakiś ale to rzadko ;D)
    Niedziela - Siła ( Tak zawane Płotki i Chopy u nas + ćwiczenia pylometryczne )


    Sorki za zawracanie dupy ale trochę bardzo mi zależy na tym mam nadzieję że teraz już jasno rozpisałem co i jak ; ) I teraz jaki trening na siłowni do tego dać bo mi chodzi o przyrost masy ale czystej masy bez fatu ;3 Wiecie o co mi chodzi xD
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.