Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Trening pod opinie

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Trening pod opinie

    Postprzez vins55 » 5 Wrzesień 2010, o 16:53

    chodzi oto ze dla jednego jest lepszy split a dla drugiego fbw,kazdego to idywidualna sprawa kto jakim systemem cwiczy i do czego sie stosuje popełni pare błedów to nastepnym razem bedzie wiedział co i jak
    No Pain, No Gain
    Awatar użytkownika
    vins55
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 164
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 12:01
    Pochwały: 4
    Miasto: Slask

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez rafimoc » 5 Wrzesień 2010, o 16:55

    w takim razie powiedz mi: w czym jest lepszy split dla chlopaka ktory ma w rece 30 i robi uginanie o kolano??
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez Michał » 5 Wrzesień 2010, o 17:06

    Menik napisał: więc zakończmy tę rozmowę, a jak wam tak dobrze idzie masa na ogólnorozwojówce, to życze wam powodzenia,


    fbw to nie tylko trening ogolnorozwojowy.
    To bardzo dobry system na mase. Mieszacie pojecia :)pzdr
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez rafimoc » 5 Wrzesień 2010, o 17:43

    oni tego nie zrozumieja, choc uwazaja sie za zaawansowanych.

    FBW to trening calosciowy,gdzie angazujemy kazda partie miesniowa na kazdym treningu. Mozna robic ciezkie FBW, nie tylko to dla poczatkujacych tylko trzeba myslec i kombinowac, a nie leciec schematami.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez Menik » 5 Wrzesień 2010, o 18:36

    Chwila, robicie mase..bynajmniej tak sadzicie, na splicie poruszacie miesien z kazdej strony,pozniej sie tydzien regenerujecie,jestescie w stanie polkatabolicznym,bo cwiczona partia potrzebuje 48h do superkompensacji, nie daj Bog opuscicie trening to musicie czekac tydzien na nastepny, ze juz nie wspomne o tym ze rzadko widze ludzi cwiczacych na splicie na drazku czy pod sztanga w przysiadach...niestety, wiekszosc stawia na maszyny, przyciaga do klatki 100kg a na drazku ledwo 4 razy smignie..to jest zalosne i zarazem niebywale smieszne. Ale wam sie utarlo w glowach, ze tak musi byc bo kolega ma 50 w bicepsie, choc z drugiej strony ten sam kolega ledwo jest rozciagniety a jak posadzicie go na rowerek to po 5 minutach ma dosc i z niego schodzi bojac sie panicznie o spadki... no ile jest takich na silowniach?? cale mnostwo!! Trening dzielony-super trening, ale jak juz sie cos ma i jak juz sie cos dzwiga, ale to nie dotrze wiec dalej pilujcie swoje 50cm uda po 5cwiczen po 12pow, na pewno przyrost ROCZNY, bedzie zaskakujacy..aż 2cm!


    Jednak wróciłem, zaciekawiła mnie twoja wypowiedź. Więc może zacznijmy raz jeszcze na spokojnie.
    Ćwicze od 3 lat, nieprzerwanie od dwóch, wszystkie moje plany były planami dzielonymi, nigdy nie robiłem treningów holistycznych czy hst. Na treningu dzielonym nie mam spadków a masa idzie w górę, z przyczyn osobistych nie chciałem mieć większej wagi (75), teraz lato się skończyło więc biorę się ostro za siebie, posiadam diete dopiętą na ostatni guzik. Do tego w brakach biore gainera, biorę również mono i carbo po treningu + aminokwasy. Nie uważam się za zawodowca, ale też nie za amatora swoje doświadczenie na siłowni zdobyłem i wciąż je poszerzam, napisałem ten plan na forum żebyście doradzili, a jak na razie każda wypowiedź jest nie na temat tego dzielonego tylko o fbw. Więc prosiłbym o konkretną pomoc. A nie pisanie kto ma rację, każdy trener czy kulturysta ma swój pomysł na sukces swój plan i jedni krytykują drugich, ale to nie znaczy, że któryś z nich robi coś nie prawidłowo.
    Menik
    Chorąży
     
    Posty: 1222
    Rejestracja: 4 Wrzesień 2010, o 19:23
    Pochwały: 6

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez Michał » 5 Wrzesień 2010, o 18:46

    na splicie nie masz spadkow bo nigdy nie probowales innego systemu :)

    Co do planu to :
    klata:
    wycisk skos
    wycisk poziom
    porecze na klate
    Wszystko po 4s. Na koniec mozesz zrobic serie pompek do wyczerpania sil.

    Co do plecow to plan mi sie nie podoba. Zrob tak:
    drazek 4s do klaty.
    Wiosło (sztanga) 4s
    MC 4s

    Barki:
    wycisk sztangi 4s
    unoszenie na boki 3s
    unoszenie hantli na boki w opadzie 3s

    Takie zmiany bym wprowadzil w tym splicie ale jednak namawiam do hardkorowego fbw :)pzdr
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez Menik » 5 Wrzesień 2010, o 18:56

    Napisałeś do każdego aktonu po jednym ćwiczeniu, to mnie nawet nie ruszy, ... chętnie posłucham o tym hardcorowym fbw :) może się zdecyduję, zapomniałem dopisać że zdecydowałem że będę chodził 4 razy w tygodniu na treningi
    Menik
    Chorąży
     
    Posty: 1222
    Rejestracja: 4 Wrzesień 2010, o 19:23
    Pochwały: 6

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez Michał » 5 Wrzesień 2010, o 19:03

    odpowiednio dobrane obciazenie i Cie ruszy :)

    Co do fbw to jest mnostwo sposobow :) np cwiczenie tylko duzych parti miesniowych. Na poczatek proponuje po 6s. Np przysiad 6s, wioslo 6s, wycisk 6s.
    Ewentualnie klasyk:
    przysiad 4s
    wioslo/drazek szeroko/ MC 4s
    wycisk skos/plaska 4s
    wycisk na bary/ unoszenie do klaty 3s
    francuz 2s
    uginanie 2s

    Tam gdzie ukosniki robisz zamiennie co trening zmiana :)
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez Menik » 5 Wrzesień 2010, o 19:13

    Nie skonkretyzowałem wypowiedzi "rafiego" chodzi mi o zdanie w którym napisał że mięśnie duże to max 48 godzin regenarcji małe 24 godzin (oczywiście +/-) i można powiedzieć, że na kolejny impuls mięśnie muszą czekać do następnego tygodnia, ale tu można się spierać.
    Po pierwsze mięśnie rozsną odpoczywając, więc ten jeden raz w tygodniu mocnego treningu w zupełności im wystarczy. Można również zauważyć że ćwicząc "duże" partie, angażujemy w dużym stopniu małe, np klatka - biceps, więc to nie do końca jest tak że dana partia dostaje bodźce jeden raz w tygodniu.

    Myślę teraz zrobić priorytet na klatkę i ćwiczyć ją 2 razy w tygodniu, a biceps z tricepsem zostawic na osobny dzien teraz mając 4 dni do dyspozycji można wymyślić coś innego, czekam na inne propozycje
    Menik
    Chorąży
     
    Posty: 1222
    Rejestracja: 4 Wrzesień 2010, o 19:23
    Pochwały: 6

    Re: Trening pod opinie

    Postprzez rafimoc » 5 Wrzesień 2010, o 20:49

    przeinaczasz:) nie pisalem nigdzie o regeneracji miesni, a o superkompensacji:) to roznica:)

    w skrocie, rozrywasz wlokna miesniowe, one sie odbudowuja w ciagu 48h i w koncowce tych 48h czyli po dniu przerwy robisz kolejny trening gdzie rozrywasz je jeszcze bardziej i odbudowuja sie one podwojnie:) to tak w mocnym skrocie, na splicie tego nie zaznasz:) tez mowilem ze 1cw mnie nie ruszy, do czasu:) zrob 6 czy 8 serii wyciskania czy przysiadow nawet w 10pow nie zmieniajac liczby pow a zmieniajac ciezar co serie stosujac progresje:) to czego doznasz w 6 serii to juz nawet nie jest upadek miesniowy...to jest istna masakra..

    Poruszylem temat partii agonistycznych (wspolpracujacych) oraz antagonistycznych (przeciwstawnych) i teraz przyjrzyj sie bardzo dobrze swojemu cialu i spojrz jak ono jest ze soba scisle powiazane:) bez szerokosc plecow, nie masz szans na duza klatke, bez rociagnietych bicepsow Twoje tricepsy rowniez beda kulec...Twoje plecy bez odpowiednich barkow beda wygladac cherlawo..dlatego tez trening calosciowy jest the best.

    A co jesli opuscisz trening w splicie?? sa dwie mozliwosci:
    * czekasz tydzien..
    * robisz ten trening od razu nastepnego dnia, co pozniej owocuje tym ze kolejnego dnia nie zrobisz kolejnych partii tak jakbys sobie tego zyczyl:)
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron