Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Trening, pomoc

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Trening, pomoc

    Postprzez marcin325 » 30 Styczeń 2013, o 20:53

    Nie chce pakowac klaty bo akurat klate to nwm chyba mam genetycznie duza...
    Jest ladnie rozrosnieta i robia mi sie w poblizu barkow a klaty juz rozstepy dosyc duze takze nie chce jej masowac tylko robic sile.
    Dlatego chce 2 razy klate i 2 razy lapy.
    Chce robic lapki 2 razy w tygodniu po 6 serii na treningu.
    Klata 2 x w tygodniu trening silowy 5x5. 1 trening 5x5 + 3 serie rozpietek a 2 trening 5x5 + 3 serie bramy.
    Nie wyjdzie wiecej jak 16 serii tygodniowo klaty.
    Sa jakies wady tego rozkladu ktory podalem?
    Dodam ze nie interesuje mnie jednak FBW...to nie dla mnie wole splita.
    marcin325
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 13 Czerwiec 2012, o 15:28
    Data urodzenia: 07 01 1994

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Trening, pomoc

    Postprzez playandwin24 » 30 Styczeń 2013, o 21:03

    Sa jakies wady tego rozkladu ktory podalem?


    Tak, jak Ci to wejdzie w krew i będziesz tak ćwiczył dłuższy czas to za parę miesięcy możesz chodzić jak Quasimodo... ;)

    Przykurcze mięśni...
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Trening, pomoc

    Postprzez marcin325 » 30 Styczeń 2013, o 21:04

    Akurat moja klata jest bdb rozpakowana wiec robie 2 x trening silowy...
    Zreszta dodam swoj post z innego forum i prosze o odpowiedz:

    Prosze to ocenic, wiem ze wszystko jest ogolnie podane.

    Powiem ze moj starz to 15 miesięcy i mam 19 lat.

    UWAGA: Prosze uzasadniac swoje wypowiedzi a nie pisac np. zly trening

    Chce wiedziec co jest do ewentualnej poprawki i nie chce innych treningow TYLKO 3 lub 4 dniowy split.

    Dodam ze nogi robie bardzo ogolnie bo 6 serii tygodniowo, nie chce ich rozpakowywac.


    Poniedzialek: klata + bic + przedramie

    Sroda: plecy + tric

    Piatek: klata + bic

    Sobota: nogi + barki + tric

    Plecy i barki 12 do 16 serii
    Klata 16 serii tygodniowo - Trening silowy 5x5 + np 3serie rozpietek na jeden trening
    Biceps i Triceps 12 serii tygodniowo po 6 serii na trening
    Przedramie 9 serii tygodniowo
    marcin325
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 13 Czerwiec 2012, o 15:28
    Data urodzenia: 07 01 1994

    Trening, pomoc

    Postprzez playandwin24 » 30 Styczeń 2013, o 21:10

    Mam dużą klatkę to se ją jeszcze do pakuję a Nogi broń Panie Boże bo mi urosną...

    W pt se robię klatę a w sobotę bary i jest git...

    Zły trening!
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Trening, pomoc

    Postprzez marcin325 » 30 Styczeń 2013, o 21:15

    A co w nim jest zlego?
    Waze aktualnie 85 kg przy 175 cm wzrostu (wazony dzisiaj bez ubrania), nie bede pakowal nog nie wiadomo jak robie 6 serii tygodniowo i mi to starczy na lydki i uda przy tym wzroscie.

    Powiedz mi co jest zlego w treningu silowym na klate ktory podalem robie go 2 x w tygodniu przy splicie 4 dniowym.
    Lapy chce dobic bo mam w nich tylko 39 cm po 15 miesiacach wiec mysle ze to dobry pomysl robic mniej serii ale 2 razy w tygodniu.
    Nie rozumiem dlaczego krytykujesz ten plan....wiec mi to wytlumacz.
    marcin325
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 13 Czerwiec 2012, o 15:28
    Data urodzenia: 07 01 1994

    Trening, pomoc

    Postprzez TomaszM » 31 Styczeń 2013, o 10:11

    No co tu tłumaczyć - chcesz ćwiczyć mocno i intensywnie 2x w tygodniu klatkę a na taki plan trzeba mieć:
    - siłownie 5x w tygodniu, bo robisz to aktualnie kosztem połączenia nóg z barkami
    - znakomitą regenerację (klatka po b.intensywnym treningu średnio regeneruje się ok 5 dni), a na regenerację składa się w przypadku takich treningów dieta 100% i sen po 8-9H

    Biceps z tricepsem to samo :) A ty chceesz ćwiczyć wszystko w 3-4 treningi tygodniowo ...

    Plus ostatnia rzecz, jak będziesz tak trenował nogi to będziesz za niedługo wyglądał jak bocian :Kciuk w góre:


    Ot wytłumaczenia dlaczego twój plan jest zły.
    Pozdrawiam
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Trening, pomoc

    Postprzez marcin325 » 31 Styczeń 2013, o 21:16

    Nie potrafie zrozumiec jak mozna przetrenowac klate robiac 2x w tygodniu trening SILOWY 5x5, ten plan z tego co czytalem robi sie 2-3 razy w tygodniu.
    I jak moge przetrenowac bica i trica robiac 2 lekkie treningi po 6 serii na treningu?

    Co do nog to juz moje wyobrazenie jakie chce miec i robie na nie max 6-9 serii tygodniowo co w polaczeniu z barkami nie powinno byc duzym obciazeniem.

    Zauwazylem ze kazdy powtarza to samo za duzo bo przetrenujesz i ze za malo nog czy cos.
    Nie patrzycie ze ktos woli np robic 2 lekkie treningi lapek niz 1 ciezki itd...
    Jednak zostane przy tym planie ale dzieki za rady.
    marcin325
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 13 Czerwiec 2012, o 15:28
    Data urodzenia: 07 01 1994

    Trening, pomoc

    Postprzez playandwin24 » 31 Styczeń 2013, o 21:21

    Jak byłem młody stażem to też ćwiczyłem ręce 2 x tyg, aż mi łokcie wysiadły... najlepszy jest split5dniowy... coś pięknego i siła i masa idą do przodu...
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Trening, pomoc

    Postprzez marcin325 » 31 Styczeń 2013, o 21:47

    Jednak zostane przy 4 dniach przez miesiac i zobaczymy jak to bedzie praktycznie na suche tylko podstawowe rzeczy jak aminokwasy i bialko.

    Jesli beda gorsze efekty wejde na zwyklego 3dniowego splita:
    klata + bic + przedramie
    plecy + tric
    barki + nogi

    Ale jak narazie chce 2 lekki treningi na lapy sprobowac.
    Co do klaty to raczej ten trening robi sie nawet 3 razy w tygodniu wiec jak bede robil 2 to bedzie git.
    marcin325
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 13 Czerwiec 2012, o 15:28
    Data urodzenia: 07 01 1994

    Trening, pomoc

    Postprzez TomaszM » 1 Luty 2013, o 10:21

    Tylko ja mam pytanie po co pytać się osób bardziej doświadczonych na forum, skoro i tak zakłada się że zostanie się przy swoim ??
    Zadam Ci tylko 3 proste pytania, na które sam sobie zadaj odpowiedź:

    1. skoro trenujesz aktualnie jakimś planem i nie jesteś z niego zadowolony, to jaki jest sens pozostawania przy nim ?
    2. nie nasuwa Ci się czasem myśl, że skoro twoje mięśnie nie reagują na ćwiczenie 2x w tygodniu o mniejszej intensywności jak i długości ćwiczeń, to warto zrezygnować i zrobić raz w tygodniu a dobrze ?
    3. Jak możesz myśleć, że mniejsza liczba treningów w tygodniu będzie lepsza niż większa ?? Przecież to się dupy nawet nie trzyma (to odnośnie stwierdzenia "Jesli beda gorsze efekty wejde na zwyklego 3dniowego splita")
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.