Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez Bilon » 9 Maj 2010, o 19:35

    Kwachu - ta, nigdzie nie widzę żeby pisało o treningu siłowym...ale bieganie to też trening...Lecz aero...A po siłowym wogóle nie mam zakwasów
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez rafimoc » 9 Maj 2010, o 21:26

    to cos slabo cwiczysz jak po silowym nie masz zakwasow.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez Kwachu » 9 Maj 2010, o 21:37

    Mysle ze to kwestia inwidualna/ jelsi kolega miał dobre przygotowanie do siłowni(czytaj duza aktywnosc w wieku dzicięcym) to wątroba ma już aktywowane enzymy odpowiadajace za usuwanei kwasu mlekowego itd.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez rafimoc » 10 Maj 2010, o 12:04

    bzdura za dzieciaka sporo sie ruszalem, ale jak potrenuje konkretnie dana grupe miesniowa to zakwasy nie z tej ziemi.

    zakwasy 1 dzien?? nie znam takiego terminu jak dobrze pojade to mnie tydzien trzymają i jest bardzo wporzadku na nastepnej sesji
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez Kwachu » 10 Maj 2010, o 12:49

    rafimoc - nie bzdura tylko jak bys zagladnol do ksiazki to zobaczysz ze w watrobie sa enzymy odpowidajace za usuwanei kwasu mlekowego i innych produktów powstałych po wysiłku fizycznym.
    Czy twój kolega ktory siedzi pzed komputerem po 12h dziennie bedzie mógł usuwac tak szybka kwas mlekowy jak ja czy ty?

    Mało mozliwe jest aby nie miec wogóle zakwasów, ale jelsi jestes aktywny fizycznie to twój organizm te procesy bedzie robił x razy szybciej niz kolga za kompuera/
    Zle sie wyrazilm albo ty zle zrozumiałes moja wczensiejsza wypowiedz
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez rafimoc » 10 Maj 2010, o 13:05

    to dopisuj ze chodzi Ci o osobe trenujaca/aktywna fizycznie i bierną to spora roznica.

    Pisales ze w rezimie treningow jesli zakwasy trzymaja 1 dzien to jest ok, to szczerze Ci powiem ze w moim treningu musialbym robic tylko 2 cwiczenia po 3 serie delikatne zeby bylo tak jak mowisz:) jak sie dojade wtedy czuje ze zyje:) i miesnie sa silniejsze.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez pera » 10 Maj 2010, o 13:08

    Ostatnio było udowodnione, że zakwasy nie powstają tylko z kwasu mlekowego, nawet w połowie z niego nie powstają.

    Powstawanie zakwasów jest uzależnione od rodzaju wykonywanych ćwiczeń, gdy podczas ćwiczeń napięty pod obciążeniem mięsień rozciąga się zamiast kurczyć to powstaje więcej uszkodzeń tkanki mięśniowej i właśnie z tego powstają zakwasy.

    Co do kwasu mlekowego to jest to nie możliwe, bo wciągu 60-70 min po treningu ten kwas zostaje prawie cały wchłonięty.

    Żeby uniknąć zakwasów trzeba treningi poprzedzać odpowiednią rozgrzewką rozciągającą dobrze mięśnie te które zamierza się w danym dniu ćwiczyć, ale są też takie miejsca, które trzeba rozciągać zawsze przed treningiem, jak np. ramiona, przedramiona, barki.
    Jeżeli jesteś przedsiębiorczym człowiekiem i chcesz zacząć już dziś budować swój własny biznes, to zapraszam Cię na stronę. Zobacz filmik i zapisz się. Skontaktuję się z Tobą.
    http://studiaservaq.instapage.com/
    pera
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 608
    Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 14:44
    Miejscowość: Podlasie
    Pochwały: 20
    Miasto: Sokółka
    Data urodzenia: 11 09 1992

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez slim shady » 10 Maj 2010, o 13:12

    jak jestem w ciągu treningowym (regularne ćwiczenia, dieta, suplementacja) to nie mam zakwasów a rosnę w oczach

    a jak nie ćwiczę regularnie, to po 2 tygodniach nie robienia klatki, jak ją skatuje to zakwasy są kosmiczne, tak samo jak wprowadzę do treningu nowe ćwiczenie to zakwasy się pojawiają

    właśnie ostatnio robiłem barki i nogi, łydki mam tak obolałe, że ledwo chodzę, a rąk nie mogę podnieść do góry

    dzisiaj klatka będzie (ała)

    ale to fajny ból ;)

    ps. dwa lata temu jak miałem zakwasy to zaczęły pojawiać się rozstępy
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez rafimoc » 10 Maj 2010, o 13:12

    pisalem na samym poczatku ze malo mnie interesuja badania, chce poznac wasze osobiste DOSWIADCZENIA z tym zwiazane.

    Wyjasnij mi wiec taka rzecz, robie rozgrzewke 10-15min + lekki stretching kazdej partii ale jak dobrze pojade to chodze obolaly przez tydzien, a Ty piszesz ze w ten sposob unikne zakwasow/obolalosci jak zwal tak zwal. Nie od dzis wiadomo ze teoria nie pokrywa sie z praktyką, bynajmniej nie zawsze
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Zakwasy - wyznacznikiem treningu?

    Postprzez pera » 10 Maj 2010, o 13:27

    Ja się rozciągam co drugi dzień i jakoś nigdy nie mam problemu z zakwasami, taki przykład ponad 2 lata temu (wtedy sie nie rozciągałem) po ostrym wycisku na w-f miałem takie zakwasy, a teraz gdy się rozciągam nie mam, więc coś w tym jednak jest, choć może nie na każdego działa.
    Jeżeli jesteś przedsiębiorczym człowiekiem i chcesz zacząć już dziś budować swój własny biznes, to zapraszam Cię na stronę. Zobacz filmik i zapisz się. Skontaktuję się z Tobą.
    http://studiaservaq.instapage.com/
    pera
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 608
    Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 14:44
    Miejscowość: Podlasie
    Pochwały: 20
    Miasto: Sokółka
    Data urodzenia: 11 09 1992

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.