Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Ostro na Biceps ;)

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Ostro na Biceps ;)

    Postprzez NightKing » 18 Kwiecień 2010, o 21:59

    Tak to już jest że ćwiczenia ciężkie zazwyczaj dają efekty szybciej, w tym artykule postaram się wam pokazać że ćwiczenie ciężki wcale nie musi być wykonywane ciężarem 40kg+
    Może zacznę od kilku prostych ale zarazem bardzo ważnych rzeczy.
    Więc po pierwsze ćwicząc biceps nie skupiamy się na ciężarze (zarzucanie dużego ciężaru - nie tędy droga), za to stawiamy nacisk na technikę. Łokcie staramy się trzymać blisko ciała w miarę nieruchomo - to jedna z ważniejszych zasad.
    Jeżeli nie jesteśmy w stanie ich utrzymać to przechodzimy do drastycznych środków. Związać ręce lekko nad łokciem (bandażem elastycznym lub czymś innym co nie ogranicza ruchów a zablokuje łokcie przed rozjechaniem się na boki).
    Mi zajęło jakieś 2 tygodnie (z wiązaniem) nauczenie się właściwej postawy, teraz leci już z górki.

    Jedziemy dalej, może teraz kilka ćwiczeń tzw. faza negatywna czyli świetne ćwiczenie które naprawdę "pompuje" a większość z niego rezygnuje lub o nim nie słyszała.
    Polecam to ćwiczenie jako pierwsze bo jest to jednak ciężkie ćwiczenie i bardzo męczy.
    Składa się z 3 serii: 8(6+2) 10(6+4) 12(6+6)
    "liczba ruchów w serii(normalne podnoszenie+faza negatywna)"
    Podnoszenie wygląda normalnie a faza negatywna to walka z opadaniem ciężaru (stawiamy mu opór a on wciąż opada)
    Trzeba tu dobrać odpowiedni ciężar taki aby wciąż opadał (trzeba dobrać indywidualnie)

    Jeszcze jedno ciekawe ćwiczenie na biceps czyli tzw. 7-ki
    Ćwiczenie składa się z 21 ruchów:
    7 od wyprostowanej ręki do połowy zgięcia (90*)
    7 od zgięcia 90* do góry
    i 7 całych ruchów

    Ćwiczenie bardzo fajne i mocno bierze polecam wypróbować ;]




    Pisałem z własnego doświadczenia i możliwe że ciężko się to czyta bo nie mam wprawy, ale uwierzcie WARTO ;P
    (odkąd ćwiczę jakieś 4,5 miesiąca progres z 29 na 34 więc warto stawiać na technikę ;D doganiam kolegów od ponad 20 kilogramów cięższych a oni stoją w miejscu ;D)

    Mam nadzieję że temat się przyda, niestety nie miałem czasu sprawdzić czy był już taki na forum więc jeśli już był to po prostu go skasujcie ;]

    Pozdrawiam NightKing ;]
    No i progresu życzę ;D

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez slim shady » 18 Kwiecień 2010, o 22:12

    Czasami trzeba napakować wielki ciężar i walić technikę, ale to jeszcze nie etap dla Ciebie, nie podoba mi się metoda z wiązaniem, jak ktoś nie jest stanie wykonać poprawnie tego ćwiczenia to znaczy, że ciężar jest za duży, i trzeba zejść w dół. Jak skatujemy mięsień fazą negatywną w pierwszym ćwiczeniu to na resztę ćwiczeń będzie lipa bo zabraknie siły. Z fazą negatywną wiąże się blisko olewanie techniki o czym pisałem wyżej i może mieć pozytywne skutki.

    Pozdro ;)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez rafimoc » 18 Kwiecień 2010, o 22:18

    NightKing bez zadnej dla Ciebie ujmy ale oprzebicie sie z 29 na 34 to kwestia 2 miesiecy, bo to dopiero poczatki i idzie bardzo szybko.

    Dalej: wiazanie lokci?? nie nie kolego.. lepszy i bezpieczniejszy wariant: opieramy sie o sciane calymi plecami nie ma szans zeby sie bujnac.

    faza negatywna...wporzadku, ale nie do pelnego przeprostu w stawach lokciowych, ciezary spore czasem nawet zbyt duze niz wytrzymuje to miesien a juz na pewno sciegno wiec bez szalenstw.

    "21" bardzo dobry sposob na dobicie po dobrym treningu, najlepiej kiedy rozciagamy powiez miesniowa czyli np popularny trening FST, wpompujemy na maxa duzo krwi dzieki tej metodzie.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez NightKing » 18 Kwiecień 2010, o 22:25

    Slim

    Z tym wiązanie to miałem na myśli ogóle ćwiczenie bicepsa żeby nauczyć się trzymać łokcie przy sobie ;] potem jest już zbędne.
    Faza negatywna i 7-ki to tylko przykładowe ćwiczenia o których nie wszyscy wiedzą ;]
    Napisałem temacik pod konkurs, myślę że nie którym informacje się przydadzą.

    Zaciekawiło mnie twoje zdanie "Czasami trzeba napakować wielki ciężar i walić technikę"
    Walić technikę mówisz ? To jeszcze nie mój etap ?
    Nie chcę tu nikogo obrażać, ale kiwać się na boki zarzucając ciężar na siebie to każdy głupi potrafi a robić nie ma komu ;]

    Ale za komentarz dziękuje, mam nadzieję że będzie się pojawiać ich więcej ;]
    pozdrawiam ;]
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez NightKing » 18 Kwiecień 2010, o 22:31

    rafimoc
    "kwestia 2 miesięcy" z tym się niestety nie zgodzę to są już bardzo indywidualne sprawy
    oparcie o ścianę może i nie będzie uciekać ale czy nauczysz się właściwej postawy ? według mnie nie ;]

    Jestem otwarty na komentarze a co do tego bicepsu to ważę 58-59 kg ekto i brakuje mi 2 cm do kolegi 82 kg
    Według mnie technika jednak coś daje.
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez rafimoc » 18 Kwiecień 2010, o 22:33

    Widzisz to nie chodzi o to.

    Slim pisal o 4-5pow na duzym ciezarze, czesto przekraczajacym nasze mozliwosci jesli chodzi o prawidlowa technike, ale cel tego cwiczenia jest nastepujacy: dac nowy bodziec naszym miesniom do rozrostu i kolejna rzecz dotrzec do glebiej polozonych wlokien miesniowych za sprawa duzego ciezaru.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez rafimoc » 18 Kwiecień 2010, o 22:34

    to slabego masz kolege.

    tak mowie z reka na sercu 2 miesiace wlasciwego treningu.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez NightKing » 18 Kwiecień 2010, o 22:37

    a tak z ciekawości jaki już masz staż treningowy ? i w jakim wieku zacząłeś ? no i może bonus podaj swoją "łapę"

    możliwe że 2 miesiące ale nie da się wszystkiego nauczyć w tydzień, doświadczenie przychodzi z czasem.
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez rafimoc » 18 Kwiecień 2010, o 22:39

    43,5 (lub troche wiecej nie mierzylem juz dawno w kazdym badz razie blisko 44)

    w wakacje 2 lata, zaczynalem od 30.

    w jakim wieku?? no teraz mam 18 to prawie 2 lata temu mialem lekko ponad 16.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ostro na Biceps ;)

    Postprzez NightKing » 18 Kwiecień 2010, o 22:44

    no to łapki gratuluję ;]
    ja w tej chwili mam 16 lat w czerwcu kończę 17 więc jeszcze masa czasu i pracy przede mną
    najgorszy problem jaki mam to masa bo tylko 58 kg ale pracuję nad tym ;]
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Następna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.