Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Nasze Relacje
  • Zielsko- trójboista :)

    Testujemy na sobie: plany treningowe, diety, suplementy, odżywki, sterydy i prohormony. Prowadzimy dzienniczek i zdajemy relację. Zobacz jak ćwiczą prawdziwi twardziele.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez robo815 » 11 Styczeń 2012, o 22:08

    Z małym kilogramami to co innego :)
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez Zioło » 12 Styczeń 2012, o 18:51

    12-01-2012 3 tydzień 10 trening

    Rozgrzewka ogólna.

    Wiosło (sztangielek):
    13kg x10
    13kg x10
    13kg x10
    8,5kg x20

    Wiosło (gryf):
    40kg x10
    45kg x10
    45kg x10
    30kg x20

    WL:
    65kg x10
    65kg x10
    65kg x10
    50kg x20

    Rozpiętki:
    10kg x10
    10kg x10
    10kg x10
    6,5kg x20

    Unoszenie wzdłuż tułowia:
    22,5kg x10
    25kg x10
    25kg x10
    20kg x20

    Uginanie młotkowe:
    6,5kg x20
    6,5kg x20
    6,5kg x20

    Francuz siedząc:
    20kg x20
    17,5kg x20
    17,5kg x20


    Podsumowanie:
    Trening ok. Na tricepsie musiałem zejść z ciężarem ponieważ założyłem tyle ile było na tamtym treningu ale czułem niemiłosierne doms'y i nie dało rady z dobrą technika tego zrobić..
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez Zioło » 14 Styczeń 2012, o 19:59

    14-01-2012 3 tydzień 11 trening

    Rozgrzewka ogólna.

    MC na prostych:
    40kg x10
    40kg x10
    40kg x10
    40kg x20

    Przysiad:
    70kg x10
    70kg x10
    70kg x10
    50kg x20

    Wykroki:
    32,5kg x10
    32,5kg x10
    32,5kg x10
    32,5kg x10

    MC sumo:
    61kg x10
    61kg x10
    61kg x10
    50kg x20

    Wspięcia na palce:
    66kg x20
    66kg x20
    66kg x20

    Uginanie nachwytem stojąc:
    10kg x20
    10kg x20
    10kg x20

    Rozciąganie.


    Podsumowanie:
    Trening WSPANIAŁY, wszystko skatowane do ZERA... myślę że miałbym problemy po tym całym treningu zrobić przysiad bez obciążenia...:D
    W MC na prostych, trochę nie tak z KG zrobiłem bo zrobiłem na tym samym ciężarze 20powt. co normalnie robiłem 10 XD
    Widzę postęp w ostatnim ćwiczeniu(uginanie stojąc) na początku te 10kg mnie wykańczało... teraz już to obciążenie zrobiło się mniejsze... :P
    Cały trening na wielki: +
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez rafimoc » 14 Styczeń 2012, o 23:49

    stymulowac, nie niszczyc.
    pojechanie na maxa to klasyczny blok masowy.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez Zioło » 15 Styczeń 2012, o 08:20

    Ale ja nie wiem już o co chodzi, moim priorytetem jest siła, tak ?
    A na siłowym przecież mam tak na prawdę podnosić więcej niż mogę.. walczyć o każde powt. ect.
    Dbam o odpowiedni zakres powt...
    A do tego słyszałem że to zbyt dużą intensywnością można "zniszczyć" mięsień.

    Więc Rafał jak możesz to jaśniej albo wcale.. bo tak: Komentarz zrozumiałem ale jak to się do mnie ma to nie mam pojęcia zbytnio.
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez rafimoc » 15 Styczeń 2012, o 13:25

    o jakiej sile chcesz rozmawiac w mc na sztywnych na 40kg czy siadach na 70kg?
    Wiem, ze kazdy od czegos zaczyna, ale Ty kompletnie zle interpretujesz ksztaltowanie sily. By miec spore przelozenie silowe potrzeba lat treningu, ale to nie wszystko...to byloby zbyt latwe, potrzeba tez odpowiedniego prowadzenia sie pod dany cel. Ksztaltowanie sily to nie jest napierdalanka na maxa i walczenie o wszystko co mozliwe, w ten oto sposob zajezdzasz tylko uklad nerwowy, zaburzasz swoja koordynacje, ktora bedzie Ci niezbedna na kolejnych sesjach treningowych. Na Twoim etapie czy to bedzie trening ogolnosilowy czy ogolnomasowy i tak sily przybedzie, musisz zdac sobie sprawe z tego ze u Ciebie nie istnieje cos takiego jak maxymalne powtorzenie, dlatego ze:

    -nastepuje reedukacja techniki praktycznie z tygodnia na tydzien
    - jestes poczatkujacy, a wiec jaka kolwiek rampa rusza Cie silowo, pow maxymalne to sprawa w Twoim przypadku BARDZO ZMIENNA, a nie jakas "stała" jak mozna to szacowac w przypadku bardziej zaawansowanych osob
    - blokujac sie teraz masowo, nici z Twojego budowania sily
    - brak periodyzacji w tym co robisz
    - bledne odzywianie spowoduje odwapnienie i degradacje kosci

    Nie ma mowy o budowaniu sily maxymalnej, nie ten etap.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez Zioło » 15 Styczeń 2012, o 13:44

    Z racji tego że wiem iż masz dużą wiedzę na temat treningu siłowego próbuje Cię zrozumieć i nie olewam twoich wypowiedzi.
    Ale.. napisałeś: "stymulowac, nie niszczyc.pojechanie na maxa to klasyczny blok masowy."
    Więc co ja w ostatnim treningu lub kilku ostatnich zrobiłem źle, że rzekomo te mięśnie prowadziłem do zniszczenia ?
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez rafimoc » 15 Styczeń 2012, o 14:15

    chodzi o to, ze wywolywanie mocnych doms'ow po danej sesji treningowej nie jest rownoznaczne przyrostowi silowemu jak i masowemu, wiec jest to bledna sciezka. Czlowiek nie jest w stanie nawet nie fizycznie, ale juz bardziej na podlozu neurologicznym caly czas jechac na wysokich obrotach bo sie szybko "wypala". Ow wypalenie jest konsekwencja tego, ze nastapila degradacja proteinowa w polaczeniach nerwowych, przez co deklasujemy sie koordynacyjnie. To jest to co kazdy nazywa przetrenowaniem, jesli idzie za szybko to mozesz byc pewien ze za chwile sie przetrenujesz, jesli idzie za wolno to mozesz byc pewien ze sie nie rozwiniesz, granice sa cienkie i trzeba je dobrze wyczuc. Proporcjonalnie trzeba dawkowac intensywnosc treningową, kiedy czytam wpisy "nie moge przebic sie przez bariere srodka ruchu" a wczesniej " lapy nie do uzytku", kolejne wpisy "dom'sy nie pozwolily mi robic dalej" itp itd to jest to dla mnie jasny sygnal, ze z bardzo duzym prawdopodobienstwem wyczerpiesz progres juz na starcie, ale pytanie jeszcze : masz mocna pompe miesniowa po czym szybko znika? upadek miesniowy to nic dobrego na dluzsza mete.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Zielsko- trójboista :)

    Postprzez Zioło » 15 Styczeń 2012, o 15:02

    A zawsze myślałem, że mnie to omija...jako kogoś kto chce w przyszłości targać ciężary...
    Czyli tak: Dobieram odpowiednie KG, odpowiednią ilość serii(to już moim zdaniem jest zrobione dobrze) i to tyle ?
    Nie wiem czemu ale jakoś to się kupy nie trzyma... mam zrobić dobre wyniku na treningu po którym wyjdę na dwóch nogach zamiast na czterech(w przypadku człowieka to 2 ręce 2 nogi XD) ?
    Zawsze myślałem że im większy zapierdol...tym lepiej, nawet nie raz myślałem sobie na drugi dzień po treningu "nie ma doms'ów.. to słabo trening poszedł"...
    Chyba że chcesz przez to powiedzieć że na tym poziomie jak nie jadę na towarze mięśnie po prostu nie dadzą rady...
    Bo ja rozumiem one się "zużywają" po treningu i regenerujemy je poprzez sen i oczywiście odżywianie, ale po jakimś czasie i to będzie za mało, więc będzie trzeba polecieć w towar.. bo wiadomo ze bez tego to ja nawet nie wyjdę z mojego województwa..
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Re: Zielsko- trójboista :)

    Postprzez rafimoc » 15 Styczeń 2012, o 15:31

    Zioło napisał:A zawsze myślałem, że mnie to omija...jako kogoś kto chce w przyszłości targać ciężary...
    Czyli tak: Dobieram odpowiednie KG, odpowiednią ilość serii(to już moim zdaniem jest zrobione dobrze) i to tyle ?
    Nie wiem czemu ale jakoś to się kupy nie trzyma... mam zrobić dobre wyniku na treningu po którym wyjdę na dwóch nogach zamiast na czterech(w przypadku człowieka to 2 ręce 2 nogi XD) ?
    Zawsze myślałem że im większy zapierdol...tym lepiej, nawet nie raz myślałem sobie na drugi dzień po treningu "nie ma doms'ów.. to słabo trening poszedł"...
    Chyba że chcesz przez to powiedzieć że na tym poziomie jak nie jadę na towarze mięśnie po prostu nie dadzą rady...
    Bo ja rozumiem one się "zużywają" po treningu i regenerujemy je poprzez sen i oczywiście odżywianie, ale po jakimś czasie i to będzie za mało, więc będzie trzeba polecieć w towar.. bo wiadomo ze bez tego to ja nawet nie wyjdę z mojego województwa..


    W tym momencie sie zajezdzasz, nie czyniac z treningu ani sensu kulturystycznego ani tym bardziej silowego. W treningu stricte silowym samo zmeczenie miesniowe, powinno byc mocno ograniczone - nie skupiamy sie tam na mind-muscle, tylko by podniesc. To ciezar jest celem samym w sobie. DOMS'y ograniczaja Twoje postepy, organizm nie jest swiezy...uklad nerwowy nie jest swiezy. Bo musisz zrozumiec ze trening sily to trening ukladu nerwowego a nie miesniowego, tam nie dzwigamy miesniami ppnad 200kg tylko umyslem, taka jest roznica. Regeneracja powysilkowa przebiega sprawniej, jesli miesnie sa mniej zniszczone - to oczywiste. Trening ma byc mocny, ale nie za mocny...bo ugrzezniesz na mieliznie. I tu nawet nie ma "ale" organizmu nie oszukasz. Dyskusje o jakim kolwiek wspomaganiu odpuszczam bo Ciebie on zupelnie nie dotyczy.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Nasze Relacje

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.