Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez Pakerrio » 31 Sierpień 2010, o 15:58

    grzela napisał:Być może nie doczytałem ale :

    Każdy trening należy poprzedzić odpowiednią rozgrzewką, która powinna wyglądać mniej więcej tak:
    - ok 5-7min na steperze/rowerku w celu podniesienia temperatury ciała
    - ok 5 min różnego rodzaju wymachów, podskoków, krążeń, rozciągnięć całego ciał
    - ok 2-3 min dokładnego rozciągnięcia danej partii i 1-2 serie rozgrzewkowe głównego ćwiczenia na daną partię

    Przerwy między seriami danego ćwiczenia powinny trwać ok 90s, a między kolejnymi ćwiczeniami ok 120s

    Każdy trening należało by zakończyć rozciągnięciem ćwiczonej partii


    PS. Brakuje mi tu MC oraz zamieniłbym wiosłowanie na podciąganie na drązku


    Chyba coś źle wkleiłeś
    Light weight baby
    kulturystyczni.pl team
    Masujemy...
    Awatar użytkownika
    Pakerrio
    Porucznik
     
    Posty: 1909
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 12:47
    Pochwały: 8
    Miasto: Stalowa Wola
    Data urodzenia: 28 08 1994

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez glen » 1 Wrzesień 2010, o 18:05

    mam pytanie co do planu rafiego. Dziwne dla mnie jest dlaczego na mniejsze partie (bic tric) wykonujesz wiecej powt niż na partie większe (klata, plecy, uda) ?
    glen
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 26
    Rejestracja: 9 Czerwiec 2010, o 15:15
    Miasto: Opole
    Data urodzenia: 13 08 1992

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez rafimoc » 1 Wrzesień 2010, o 18:07

    bo bic tric zareaguja na wieksza ilosc pow.

    Jak zobaczysz do mojej relacji to sie dopiero zdziwisz:D wcale nie robie bicepsow,tricepsow, barkow...0 jakiejkolwiek malej partii
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez Michał » 1 Wrzesień 2010, o 18:08

    na duze tez mozesz dac wiecej powt np tyle co jest w bicu i tricu ale bedzie zajebiscie ciezko.
    Bic i tric, łydki lubia duza ilsoc powt bo pracuja w innych cwiczeniach sporo i trzeba im dokopac w inny sposob :)
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez mugiwara666 » 12 Grudzień 2010, o 18:26

    Witam wszystkich.Mam 17 lat,trenuje ok.dwa lata.2 razy w tygodniu.moim celem jest zbudowanie masy mięśniowej.(szczególnie na klatce piersiowej) Moje wymiary:

    180cm wzrostu
    waga 70kg
    klata ok.100cm
    biceps 36cm
    uda 53cm
    łydki 37cm
    w obwodzie ok.88cm
    Mam bardzo dobrą rzeźbe,od kilku miesięcy nie mogę przybrać na wadze.Cały czas warze 70 kg.Chciałbym ważyć 80kg.
    Proszę doświadczonych o pomoc.
    mugiwara666
    Szeregowy
     
    Posty: 6
    Rejestracja: 12 Grudzień 2010, o 17:57
    Miasto: poznań
    Data urodzenia: 09 07 1993

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez qlimax-_ » 12 Grudzień 2010, o 19:59

    Zaloz swoj watek w dziale trening a tam Ci pomozemy.Przeczytaj podwieszone posty
    Zrobiłem krok w tył, ale zrobie dwa w przód
    Awatar użytkownika
    qlimax-_
    Chorąży
     
    Posty: 1009
    Rejestracja: 11 Kwiecień 2010, o 18:46
    Miejscowość: Polska
    Pochwały: 3
    Miasto: M-ce

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez alexersko » 12 Marzec 2011, o 10:51

    Przysiady ze sztanga na barkach 16,12,10 (nogi)
    Wioslowanie w opadzie tulowia 16,12,10 (plecy)
    Wyciskanie sztangi na lawce plaskiej 16,12,10 (klatka)
    Wyciskanie sztangi siedzac 18,16,12 (barki)
    Uginanie sztangi stojac 18,16,12 (bicepsy)
    Wyciskanie francuzkie lezac 18,16,12 (tricepsy)
    Wspiecia na palce ze sztanga na barkach 50,40,30 (lydki)
    Brzuszki 50,40,30 (brzuch)
    Uginanie przedramion podchwytem siedzac 50,40,30 (przedramiona) wszystko ok ale czegos tu nie rozumie rafi wedlug btego planu proponujesz ogromna liczbe powtorzen (na niektore partie nawet do 50!!!!)w takim razie jakie obciazenie stosowac ? domyslam sie ze skoro jest regresja powtorzen w kazdym przypadku to musi byc regresja ciezaru tak ?jaka ma byc w takim razie progresja ciezaru .... aha i czy rtobic progresje ciezaru i regresje powtorzen poi wykonaniu calego obwodu czy od razu wszystkie 3 serie na raz ? aha jeszcze jedno jakie przerwy stosowac miedzy seriami
    no i ostatnie:ile obwodow na 1 treningu wykonac ......loooo duzo tych pytan ale wole pytac niz machac na marne :D
    alexersko
    Kapral
     
    Posty: 59
    Rejestracja: 9 Marzec 2011, o 10:38
    Pochwały: 1
    Miasto: Radomsko
    Data urodzenia: 11 02 1987

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez rafimoc » 12 Marzec 2011, o 11:06

    tak - trening wprowadzajacy - 50pow to juz granica konkretnego czucia przedramion czy lydek (przynajmniej na poczatku, a z czasem wystarczy nawet 10, ale przy slusznym obciazeniu) - ilosc powtorzen w kazdym cwiczeniu ogranicza ciezary, czyli Twoja nadgorliwosc.

    Wszedzie jest progresja przeciez, gdzie Ty tam widzisz regresje? spadaja powtorzenia wraz z ciezarem rosnacym, regresja jest dokladna odwrotnoscia czyli powtorzenia rosna a ciezar spada.
    Sam dobierasz obciazenie, co z tego ze ja Ci napisze: 30 60 150? nic z tego nie wyniesiesz - odpowiednie dla tej ilosci powtorzen.

    Mozesz to zrobic w formie obwodowej - nic nie stoi na przeszkodzie, aczkolwiek musialbys takich obwodow wykonac 4 - to jest tempo zabojcze.
    Wiec rob kazda serie po kolei.
    Przerwy sa uzaleznione od ciezaru, nie bedziesz odpoczywal 7 minut jak na sztandze jest 20kg.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez alexersko » 12 Marzec 2011, o 12:05

    teraz lepiej rozumiem ....ale jak pytalem o ciezar chodzilo mi jaki procent swojego maxa poiwinienem brac na przyklad przy pierwszej serii 16 powt na klate ? i jak potem zwiekszac w kolejnych seriach ? i czy w kolejnych treningach zwiekszac jakos ciezar przy tej samej liczbie powtorzen ?
    alexersko
    Kapral
     
    Posty: 59
    Rejestracja: 9 Marzec 2011, o 10:38
    Pochwały: 1
    Miasto: Radomsko
    Data urodzenia: 11 02 1987

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez alexersko » 12 Marzec 2011, o 12:08

    w sumie trening calego ciala na jednym treningu podoba mi sie mam nadzieje ze bedzie m,ozna z miesiaca na miesiac dokladac cos na krazek :Dpozniej planuje przejsc na split ale dopiero po jakichs 4 miechach ....i to na split rafiego czyli gora-dol
    alexersko
    Kapral
     
    Posty: 59
    Rejestracja: 9 Marzec 2011, o 10:38
    Pochwały: 1
    Miasto: Radomsko
    Data urodzenia: 11 02 1987

    Następna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.