Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez rafimoc » 12 Marzec 2011, o 12:13

    no to jest HBW - Half Body Workout

    Pierwotny split lub jak kto woli polowiczne FBW - jedna i druga nazwa prawdziwa.

    Starasz sie dokladac co tydzien cos na sztange:) chociazby 1kg ew. miesiecznie jesli nie czujesz sie na silach, wiec zwiekszasz ciezar ale liczba pow pozostaje bez zmian np:

    zrobiles przysiad ze sztanga na barkach z ciezarem 50kg 16pow
    To za tydzien/miesiac 52,5kg 16pow

    Zacznij od malych ciezarow, zeby pozniej nie bylo rozczarowania, nie znam Twoich maxow wiec nie napisze zaloz tyle i tyle.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez alexersko » 12 Marzec 2011, o 12:20

    rozumiem czyli na fbw tez moge dokladac ciezar co miesiac marne 2.5kg ? w takim razie po jakim czasdie na fbw powinienem zrobic jakis roztrenowanie?
    alexersko
    Kapral
     
    Posty: 59
    Rejestracja: 9 Marzec 2011, o 10:38
    Pochwały: 1
    Miasto: Radomsko
    Data urodzenia: 11 02 1987

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez rafimoc » 12 Marzec 2011, o 12:40

    ale co miesiac 2,5kg to wynik marny, pod warunkiem ze nie przysiadasz 300kg i nie pchasz 240 na lawie.

    Na twoim etapie dodawanie 2,5kg co tydzien bedzie dobre.
    Robisz 8tyg planu czyli bedziesz 20kg do przodu - robisz Celowe roztrenowanie - cofasz sie z ciezarami o 5kg - i znow progresujesz 2,5kg/tyg.

    Jestes poczatkujacy, wiec tu sila i masa idzie piorunem.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez alexersko » 12 Marzec 2011, o 22:18

    hehe co do diety wszyscy pisza ze trzeba zjadac same witaminy kurczaki wolowiny i ogolnie bialka a takze duza ilosc weglowodanow a jako tluszcze to oliwa z oliwek ....zgadzam sie z tym ale nie tak do konca .wedlug mnie organizm potrzebuje wszystkiego takze tluszczy nasyconych czyli to co jest niby beeee!!!!...przeciez w 4 klasie podstawowki ucza ze tluszcze sa lepszym zrodlem energii niz cukry ,a przeciez energii potrzebujemy do budowania masy miesni,naturalnie ze proporcje powinny byc tez umiejetnie zastosowane ale mysle ze raz na jakis czas schabowy z ziemniakami na obiad nie zaszkodzi a nawet pomoze:Dtez mysle ze ukladanie diety co do jednego kesa nie ma wiekszego sensu ,a raczej trzeba trzymac sie paru zasad ......mam racje ?:D
    alexersko
    Kapral
     
    Posty: 59
    Rejestracja: 9 Marzec 2011, o 10:38
    Pochwały: 1
    Miasto: Radomsko
    Data urodzenia: 11 02 1987

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez rafimoc » 12 Marzec 2011, o 23:27

    trzymasz sie podstaw i tyle.

    mniej wegli, wiecej tluszczu i bialka - przesadna ilosc wegli spowoduje ze bedziesz sie tylko niepotrzebnie obtluszczal.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez Michał » 13 Marzec 2011, o 11:41

    schabowy z ziemniakami jak najbardziej ok. Nie jestem zwolennikiem rygorystycznej diety i jem to na co mam ochote. Mam smak na tłusta golonke to ja zjem i nie mam zadnych wyrzutów sumienia :) Chyba ze ktos redukuje to juz inna bajka.
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez Kwachu » 13 Marzec 2011, o 11:58

    alexersko - oczywiście schabowy plus ziemniaki(np ;gotowane w mundurkach i potem pokrojone na 4 części i pieczone w piekarniku smakują wyśmieliście)do tego sałatka z selerem plus orzechy z rodzynkami i masz fajny posiłek.
    Tłuszcze pół na pół te "zdrowe" czyli oliwa z oliwek oleje orzechy pestki ryba oraz te "nie zdrowe" mięso czerwone jajka. Białko tylko zwierzęce liczysz !!!.Węglowodanami regulujesz cała kaloryczność bo białka oraz tłuszcze ustawiasz na równym poziomie. Tym sposobem nie będziesz tył w tłuszcz.
    Węglowodany też ustawił bym na pół czyli połowa z produktów "suchych" jak płatki owsiane ryże kasze a reszta warzyw.

    Jak pokombinujesz to tak ustawisz dietę że nie będziesz miał niedoborów w diecie żadnego składnika.
    Jedząc na oko zazwyczaj doprowadzasz do niedoborów co jest głównym problemem w dzisiejszych czasach, jemy za mało i słabej jakości.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez haryn78 » 12 Czerwiec 2011, o 10:49

    dzięki a czy jesteś wstanie mi dać rozpiskę treningu na masę.tylko tak jak pisałem wcześniej ćwiczyłem gdzieś około 2lat ale miałem teraz przerwe 6miesięczna jak mam zacząć ćwiczyć i jak ma wyglądać moja dieta.jak macie jakieś pytania piszcie z góry dzięki[trenuje w piwnicy]pozdrawiam
    Awatar użytkownika
    haryn78
    Sierżant
     
    Posty: 297
    Rejestracja: 7 Wrzesień 2010, o 16:44
    Miasto: Dąbrowa Górnicza
    Data urodzenia: 05 05 1978

    Re: Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez Michał » 12 Czerwiec 2011, o 11:54

    czytales arta? jak byk jest podany trening :)
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Podstawy budowania masy miesniowej

    Postprzez fabon » 8 Wrzesień 2011, o 12:47

    Sz. rafimoc, dzieki za przedstawienie tego ciekawego treningu, na ktorym jade juz ok 6 tyg. Mam nadzieje przestawic sie na split za miesiac jak sugerujesz, ale na obecnym etapie mam pare pytan;

    1. Obecnie mam problemy z uzyskaniem postepow na ciezarach, a mniejszych krazkow niz 1.25kg (*co w praktyce wychodzi 2.5kg na sztange) nie ma zeby nalozyc na sztange; np wykonujac wyciskanie sztangi siedzac -smith machine - 18x10kg,16x12.5kg,12x17.5kg przez ostatnie 3 tygodnie nie jestem w stanie dolozyc nawet 2.5kg aby utrzymac wymagana liczbe powtorzec i technike w miare wlasciwa; podobnie mam z wyciskaniem na lawce.. Prosze o wyjasnienie jak mam rozumiec rozpisany wczenisje program. Mam wrazneine obecnie ze nie robie postepow w silie i niewielkie w masie (poki co zyskuje ok 0.5kg na 2tyg).

    2. ...wczensiej wspomniano o dokladaniu 2.5kg na tydzien - nie wiem jak to jest mozliwe, bo wychodziloby ze po roku czlowiek moze podniesc -+ 120kg, nawet po pol roku 60kg to jest wyczyn.. rowniez prosze o doprecyzowanie bo nie bardzo rozumiem

    3. Jesli chodzi o male partie np biceps czy triceps - zeby utrzymac liczbe powtorzen 18,16,12 - mam do dyspozycji te same wczensije wspomniane krazki lub hantle, ktorych ciezar rozni sie tak iz zrobenie progresji jest nielada wyczynem (co tydzien o 0.5kg nie doloze bo nie ma takich hantli na tej silowni tylko sa np 8,9,10, 12.5, 15 itd)

    Bede wdzieczny za pomoc we wspomnianych kwestiach.
    fabon
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 8 Wrzesień 2011, o 12:09
    Miasto: Kielce

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.