Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Sylwetka Sprintera

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 25 Czerwiec 2013, o 14:20

    Witam mam taki mały problemik.. na siłowni ćwiczę 4 miesiące dietka oczywiście była na masę. I tu pojawia się problem ponieważ trenuje Lekkoatletykę dokładnie spirnty i robienie masówki mi troszkę w tym przeszkadza .. kondycja spadła w dół dynamika co u sprintera jest najważniejsze też poszło w dół no i oczywiście waga też robi swoje .. I Teraz mam pytanie chodzi mi o nabreranie tej masy ale żeby nie tracić tych ważnych elementów do sprintów.. nie chodzi mi o sylwetkę kulturysty tylko sylwetkę sprintera coś w tym stylu:
    http://www.bodytransformationlab.com/wp ... muscle.jpg
    I teraz pytanie do was jaką dietę zastosować oraz jaki trening ? (Aktualnie dieta na masę + 500 kcal i trening split 4 dniowy ). No i przez ten czas pojawił się lekki tłuszczyk na brzuchu.. oczywiście przyrosty też są..
    No i teraz też dodam że treningi lekkoatletyczne mam 7 dni w tygodniu po około 1h ( w tym 1 raz siłownia gdzie robimy nogi)
    Poniedziałek Lekkoatletyczny i Siłownia
    Wtorek Lekkoatletyczny i Siłownia
    Środa Lekkoatletyczny i Siłownia
    Czwartek Lekkoatletyczny i Siłownia
    Piątek Siłownia ( Tutaj koniecznie muszą być nogi ponieważ to trening z trenerem jest)
    Sobota Lekkoatletyczny
    Niedziela Lekkoatletyczny
    O tak by mi najlepiej wyglądał plan dnia.

    Aktualnie:
    Wzrost : 163 cm
    Waga: 63 kg
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez playandwin24 » 25 Czerwiec 2013, o 14:30

    Diete daj na 0 może z bilansem kcal :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 25 Czerwiec 2013, o 16:24

    I trening split tak jak do tej pory ?
    A przy równym bilansie będzie przyrost w masie w miarę dobry i szybki (nie chodzi o fat tylko mieśnie)? Bo jak na razie wyglądam jak nie powiem co ;_;
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez playandwin24 » 25 Czerwiec 2013, o 18:17

    Tak split, zobaczymy w praniu co z tego wyjdzie :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 25 Czerwiec 2013, o 19:10

    Właśnie o to chodzi że nie ma czasu żeby w praniu patrzeć bo za miesiąc mam Mistrzostwa Polski i chcę się jak najlepiej do nich przygotować a miesiąc to bardzo bardzo mało czasu ;D Jeszcze poczekam co powie TomaszM co do tej dietki.
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez TomaszM » 25 Czerwiec 2013, o 23:32

    źle się za to zabierasz - tzn. chcesz dobrze ale od złej strony - nie ma co Cie winić bo to wina trenerów i klubów, które nie wychodzą na przeciwko zawodnikom.

    Masę u ciebie powinno się robić po sezonie, a więc kończysz sezon robisz roztrenowanie troche luzu i zaczynasz ostro masować z siłownią tak by nabrać mięśni i siły. Kolejny etap to już zmiana treningu na bardziej dynamiczny i już powinien być przeplatany z treningiem pylometrycznym. Docelowo w sezonie uważam, że powinny być treningi dynamiczne i pylometryczne i to tyle splitu w sezonie już nie ma co robić - trenerem do lekkiej atletyki nie jestem, ale to bynajmniej jest moja opinia.

    Jak masz miesiąc do zawodów to nie ma co kombinować.
    Dieta na 0, a nawet z minimalnym minusem na 100/200kcal tak by stracić ten tłuszcz co Ci się zrobił bo lepszy wynik osiągniesz mając mniej masy mięśniowej niż miałeś w planach, natomiast nie mając tkanki tłuszczowej bo ona robi całkowicie za balast.

    To samo z treningiem - split za cholere nie jest Ci tu potrzebny. Ty potrzebujesz bardziej dynamicznych treningów, a nie treningów pod kulturystyke - takie coś jest dobre tak jak pisałem po sezonie w okresie przygotowawczym gdzie wręcz wypada złapać odpowiednią ilość tkanki mięsniowej i tam się nie przejmujesz że nie masz dynamiki bo na to przyjdzie jeszcze czas.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 26 Czerwiec 2013, o 10:37

    TomaszM napisał:Masę u ciebie powinno się robić po sezonie

    Tutaj mam pytanie bo w lekkoatletyce sezony są tak Sezon Halowy ( Jesień, zima) i sezon stadionowy (wiosna, lato) Wiec troszkę nie rozumiem.
    TomaszM napisał:Kolejny etap to już zmiana treningu na bardziej dynamiczny i już powinien być przeplatany z treningiem pylometrycznym. Docelowo w sezonie uważam, że powinny być treningi dynamiczne i pylometryczne

    Czyli w którym sezonie miałbym zmienić trening ? I na czym polegałby trening dynamiczny i pylometryczny ? Coś w stylu Crossfitu ? I jaki trening bym miał robić w Sezonie Halowym ?

    TomaszM napisał:Jak masz miesiąc do zawodów to nie ma co kombinować.
    Dieta na 0, a nawet z minimalnym minusem na 100/200kcal tak by stracić ten tłuszcz co Ci się zrobił bo lepszy wynik osiągniesz mając mniej masy mięśniowej niż miałeś w planach, natomiast nie mając tkanki tłuszczowej bo ona robi całkowicie za balast.

    Szczerze mówiąc to przez ten miesiąc nie będę miał bardzo czasu na siłownie a dietkę będę miał taką jak trener ustali nam na obozie.. bo jadę na 10 dni do ośrodka z kadrą polski i oni nas będą przygotowywać + jadę na jakieś 7 dni w góry pochodzić trochę więc siłownia pewnie odpada dopiero po MP bym wrócił do siłowi.

    TomaszM napisał:To samo z treningiem - split za cholere nie jest Ci tu potrzebny. Ty potrzebujesz bardziej dynamicznych treningów, a nie treningów pod kulturystyke - takie coś jest dobre tak jak pisałem po sezonie w okresie przygotowawczym gdzie wręcz wypada złapać odpowiednią ilość tkanki mięsniowej i tam się nie przejmujesz że nie masz dynamiki bo na to przyjdzie jeszcze czas.

    Tylko mi chodzi też żeby złapać tego mięśnia a nie wyglądać jak takie połączone patyczki.. Tak jak dawałem zdjęcie coś w ten styl bym chciał iść to osiągnął bym to treningami dynamicznymi ?

    +
    Na czym polegały by te treningi dynamiczne ? I jaka dieta do tych treningów miała by być ?
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez Borys97 » 27 Czerwiec 2013, o 12:10

    /refresh ; )
    Dalej czekam na odpowiedzi ;3
    Jestem odważny kiedy trzeba, odwaga to nie narażanie się bez potrzeby.
    Przegrywasz gdy się poddajesz nie gdy przekraczasz metę jako ostatni.
    Awatar użytkownika
    Borys97
    Starszy sierżant
     
    Posty: 328
    Rejestracja: 3 Listopad 2012, o 12:25
    Miejscowość: Siedlce
    Pochwały: 7
    Miasto: Siedlce
    Data urodzenia: 02 10 1997

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez playandwin24 » 27 Czerwiec 2013, o 13:02

    To chyba split i dieta na 0 ;)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Sylwetka Sprintera

    Postprzez TomaszM » 27 Czerwiec 2013, o 13:12

    Tutaj mam pytanie bo w lekkoatletyce sezony są tak Sezon Halowy ( Jesień, zima) i sezon stadionowy (wiosna, lato) Wiec troszkę nie rozumiem

    Man ... masz trenera, masz rozpisany jakieś cele na swój sezon, rozłożenie treningu okresy treningowe itd. - skąd ja Ci mam powiedzieć gdzie ty masz ćwiczyć i jak ćwiczyć. Przecież od tego jest trener. To samo przecież wiadomym jest, że nie kończysz sezonu wiosennego i za 2 tygodnie masz kolejny start w sezonie halowym ...


    I na czym polegałby trening dynamiczny i pylometryczny ?

    Google.pl nie gryzie
    http://tiny.pl/hspwj
    A trening dynamiczny to chodzi o to, że w trakcie sezonu czyli jak masz za miesiac docelowe zawody to już na 100% jesteś w okresie startowym/przedstartowym to żaden split Ci nie jest potrzebny a nawet nie jest wskazany bo będziesz zbyt ociężały, stracisz szybkość i przede wszystkim gibkość.

    Szczerze mówiąc to przez ten miesiąc nie będę miał bardzo czasu na siłownie a dietkę będę miał taką jak trener ustali nam na obozie.. bo jadę na 10 dni do ośrodka z kadrą polski i oni nas będą przygotowywać

    to nie wiem po co w ogóle zakładasz temat i prosisz o pomoc skoro to co Ci pisze kompletnie jest bez znaczenia bo i tak z góry dostajesz trening.

    + jadę na jakieś 7 dni w góry pochodzić trochę więc siłownia pewnie odpada dopiero po MP bym wrócił do siłowi.

    Na co Ci chodzenie po górach przed MP ? Trening wysokogórski też odpada w tym terminie bo to się robi wcześniej.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Następna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron