Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Odchudzanie
  • Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    W tym dziale dowiecie się jak pozbyć się zbędnych kilogramów. Dowiecie się jak trenować, jaką dietę stosować, ćwiczenia, spalacze tłuszczu.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez icrew » 6 Luty 2014, o 09:13

    Witam.

    Od 13 lat tancze breakdance ale ostatnio mialem ponad pol roku przerwy ze wzgledu na uraz kregoslupa szyjnego.
    Jeszcze przed ta przerwa bylem duzo szczuplejszy i mialem kondycje.
    Te ponad pol roku nie cwiczylem nic, prace mam biurowa przy komputerze wiec ruchu malo. Diety tez nie stosowalem za bardzo.
    Nie mam wagi w domu ale czuje, ze sporo przytylem i zrobila mi sie oponka na brzuchu. Spodnie, ktore byly na mnie wtedy dobre sa juz za male.
    Ogolnie jestem takiej budowy, ze uda mam spore i lydki. Chcialbym tez je troche zrzucic.

    Co teraz polecicie zeby zgubic efektywnie te zbedne kg z powrotem? Jakie cwiczenia?
    Oczywiscie dobra dieta to podstawa, czy mozecie mi dac linki do jakis przykladowych diet?
    Co moge cwiczyc w domu i ile razy w tyg? Na treningi breaka juz tez zaczalem powoli chodzic ale czuje, ze jest duzo gorzej niz wczesniej.
    icrew
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 6 Luty 2014, o 09:07
    Miasto: Kołobrzeg
    Data urodzenia: 22 12 1985

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez icrew » 7 Luty 2014, o 12:50

    Podpowie ktos?
    icrew
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 6 Luty 2014, o 09:07
    Miasto: Kołobrzeg
    Data urodzenia: 22 12 1985

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez entropy79 » 7 Luty 2014, o 13:40

    Wiele zależy od indywidualnych cech - wiek, waga, tryb życia, doświadczenie.
    Zarówno trening jak i dieta powinny uwzględniać indywidualne cechu, możliwości i harmonogram dnia.
    Każde ćwiczenie jest ok, ale tylko w przemyślanej kombinacje przynoszą największe korzyści :)
    Liczba ćwiczeń też powinna być dopasowana do innej aktywności - czyli w twoim przypadku breaka by nie przeciążać organizmu i nie narażać się na kontuzje.

    Jeśli miałeś tak długą przerwę to najrozsądniej będzie (o ile masz dostęp do siłowni) rozpocząć od treningu na wytrzymałość.
    >
    Image Indywidualne plany treningowe, diety i suplementacji >>> K2FIT.pl
    >
    entropy79
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 2 Luty 2014, o 01:43
    Miejscowość: Warszawa

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez sport_lover » 8 Luty 2014, o 12:30

    Myślę, że najlepsza będzie kombinacja ćwiczeń aerobowych i siłowych. Mięśnie mają dobrą pamięć, dlatego szybko powienieneś wrócić do formy. Nie rozpocznij jednak zbyt 'ostro", żeby nie złapać kontuzji, co znów wykluczyłoby Cię z walki o lepszą kondycję;) Zwiększaj stopniowo trening wytrzymałościowy, dorzucając do tego 4 razy w tygodniu siłowy (tzn. 4 razy w tygodniu wszystkie partie mięśni). Nie zapominaj o strechingu, co również przyda się podczas tańca;) Powodzenia
    sport_lover
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 8 Luty 2014, o 12:24

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez kosteczka90 » 14 Marzec 2014, o 11:41

    Dieta.. i ciezka praca
    Pamietaj, motywacja jest wazna wyniki beda rozlozone w czasie i nie ma co sie lamac. Sam schudłem przez 3 miesiace 10 kg, a nawet tego nie zauwazylem - 1500 kalorii dieta ;)
    kosteczka90
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 Marzec 2014, o 11:39
    Miasto: Warsaw

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez mieszko88 » 14 Marzec 2014, o 13:02

    Dokładnie tak jak mówią koledzy :) Bądź wytrwały :) Czas się nie zmarnuje i tak przeminie :)
    mieszko88
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 Marzec 2014, o 13:00

    Re: Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez Dementor » 15 Marzec 2014, o 20:10

    kosteczka90 napisał:Dieta.. i ciezka praca
    Pamietaj, motywacja jest wazna wyniki beda rozlozone w czasie i nie ma co sie lamac. Sam schudłem przez 3 miesiace 10 kg, a nawet tego nie zauwazylem - 1500 kalorii dieta ;) kulturystyka

    Tylko 1500? A jaka waga?
    Darmowe porady na forum kulturystycznym www.FFBB.pl
    Awatar użytkownika
    Dementor
    Starszy Chorąży
     
    Posty: 1351
    Rejestracja: 18 Grudzień 2009, o 16:39
    Pochwały: 37

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez Jarek_28 » 15 Marzec 2014, o 21:32

    Jaka waga i aktywność fizyczna, bez tej wiedzy dietę 1500kcal można sobie schować.
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez rurqa7 » 16 Marzec 2014, o 20:42

    Biegaj, dużo biegaj, moim zdaniem bieganie najlepiej spala tłuszczyk :)
    http://passion4gym.blogspot.com/
    rurqa7
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 11 Marzec 2014, o 21:04
    Data urodzenia: 13 09 1986

    Jak efektownie sie odchudzic? Powrot formy...

    Postprzez Jarek_28 » 16 Marzec 2014, o 22:10

    Myślę że bieganie będzie tu dużym błędem. Gdyż nawet przy najlepszym antykataboliku utrata mięśni będzie nieunikniona. Breakdance można zaliczyć do sportu siłowego, chcąc jak najszybciej powrócić do sprawności polecał bym splot ćwiczeń na rzeźbę i na siłę. Rzeźba max 8 tyg. trening siłowy max 4 tyg. Warto wprowadzić do tygodnia treningowego kilka sesji aerobowych trwających po ok. 20-30 min. Tętno nie powinno przekraczać 120 niż podczas wykonywania normalnych aerobów.
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Następna

    Wróć do Odchudzanie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron