Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • plan

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: plan

    Postprzez MojzyQ » 3 Styczeń 2010, o 12:43

    Wyciskanie zza karku a z klatki to jest calkiem co innego. Zza karku bardziej pobudzasz srodkowe aktony miesni anramiennych ktore maja najwiekszy wplyw na sile barkow a od klatki pobudzasz przednie aktony miesni naramiennych. Dlatego własnie kulturysci zauważ robia wyciskanie na barki hantlami. Wiekszy zakres ruchu daje mocniejsze zaograglanie sie barkow, czy poprostu masz je bardziej wyje***ne :D

    A teraz co do treningu kolegi:
    Ja Ci proponuje cos takiego:

    Poniedzialek: Klatka-Biceps
    Wtorek: Plecy
    Czwartek: Barki-Triceps
    Piatek: Nogi

    Na klatke dobrze ejst zrobic cos takiego: Wyciskanie na Plaskiej, Skos w gore, pompki na poreczach, rozpietki (hantle/bramka co tam wolisz). Na biceps 2 cwoczonka. najwazniejsze zeby zaczac sztanga 4 serie a potem jakies hantelki.
    Plecy musisz zdrowo katowac. Najwazniejsze jest zeby bylo podciaganie do klatki na szeroko, wioslowanie sztanga w oapdzie i jak bedziesz dobrze wprawiony to MC. Tak zeby Ci mniej wiecej wyszlo na plecy 5-6 seri
    Na barki najwazniejsze zebys zacza z Wyciskania zza karku albo hantlami. POtem jeszcze jakies 3 cwiczonka i szrugsy hantlami. triceps zaczynasz francuzem.
    Nogi zaczynasz od przysiadów. 2 cwiczonka jakies na przod ud i tył ud to jedno wystarczy. Na koniec lydki i finish :)

    Z powtorzeniami musisz wyczuc. Ja Ci napisze taki przyklad jak ja robilem w poniedzialek:

    Wyciskanie na PLaskiej: 70kg 8-10x | 90kg 8x | 100kg 6x | 110kg 2x | 100kg 5x
    Wyciskanie na skosie w gore: 80kg 8x | 90kg 3x | 100kg 1x | 80kg 7x
    Pompki na poreczach: 10x | 10x | 8x | 8x
    Rozpietki na Bramce: 12x | 12x | 12x | 12x
    Biceps:
    Uginanie ramion sztanga lamana: 30kg 10x | 40kg 10x | 50kg 8-10x | 60kg 3-4x
    Uginanie ramienia w oparciu o kolano: 13kg 10x | 17kg 10x | 19kg 10x | 22kg 8-10x

    Nie musisz robisz klaty caly czas po 8 ruchów. robisz 3 serie takie na spompowanie a potem akldasz ciezar i na 2-3 ruchy. Potem znowu cos na pompke ale nie wychodzisz z 6 powtorzen.

    Taka moja propozycja treningu.
    kulturystyczni.pl Team

    'Nie schodź z ciężaru tylko dawki zwiększ'

    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    MojzyQ
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 710
    Rejestracja: 29 Grudzień 2009, o 19:17
    Pochwały: 3
    Miasto: Opole
    Data urodzenia: 17 07 1991

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: plan

    Postprzez MojzyQ » 3 Styczeń 2010, o 12:47

    kretyna ja Plecam standard z Olimpa. To cow ydasz na Massacre to zakup sobie slepiej Jablczan i 1250. Jak polaczysz te dwie daje kopa :D Do tego bym Ci polecił bialko z Hi-Tec. Koszty sa ale efekt jeszcze lepszy ;)
    kulturystyczni.pl Team

    'Nie schodź z ciężaru tylko dawki zwiększ'

    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    MojzyQ
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 710
    Rejestracja: 29 Grudzień 2009, o 19:17
    Pochwały: 3
    Miasto: Opole
    Data urodzenia: 17 07 1991

    Re: plan

    Postprzez Xam@toloN » 3 Styczeń 2010, o 13:59

    MojzyQ ciekawa propozycja a dał byś cały twoj plan chcialem zobaczyc:]
    Awatar użytkownika
    Xam@toloN
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 19:08
    Miasto: Sucha Beskidzka
    Data urodzenia: 22 03 1992

    Re: plan

    Postprzez thegame » 3 Styczeń 2010, o 17:00

    MojzyQ napisał:
    Na biceps 2 cwoczonka. najwazniejsze zeby zaczac sztanga 4 serie a potem jakies hantelki.

    Na barki najwazniejsze zebys zacza z Wyciskania zza karku albo hantlami. POtem jeszcze jakies 3 cwiczonka i szrugsy g 10x


    Jeśli robisz już dwa ćwiczenia na biceps to ok sztanga na początek, ale nie jakieś sztangielki tylko młotki, lub ta opcja lepsza sztanga łamana i hantelki z supinacja.

    Co do barków, nie polecałbym początkującym wyciskania zza karku, ba łatwo o kontuzję.
    Voice666
    Awatar użytkownika
    thegame
    Chorąży
     
    Posty: 1203
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
    Pochwały: 40

    Re: plan

    Postprzez Xam@toloN » 3 Styczeń 2010, o 17:36

    ja cwicze wyciskanie zza karku od poczatku 80 kg mi siada a cwicze od czerwca
    Awatar użytkownika
    Xam@toloN
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 19:08
    Miasto: Sucha Beskidzka
    Data urodzenia: 22 03 1992

    Re: plan

    Postprzez MojzyQ » 3 Styczeń 2010, o 19:00

    Xam@toloN napisał:MojzyQ ciekawa propozycja a dał byś cały twoj plan chcialem zobaczyc:]


    A wiec tak. Poneidzialek juz masz...

    Wtorek: Plecy

    Podicganie sie na drazku: 10x | 10x | 8x | 8x
    Sciaganie linki za kark: 8x | 8x | 6x | 7x
    Przyciaganie linki na wasko w sadzie:
    Wioslowanie sztanga w opadzie tulowia: 80kg 8x | 90kg 8x | 100kg 8x | 90kg 8x
    MC: 100kg 6x | 150kg 2x | 190kg 2x | 220kg 1x (to jest moj ostatni trening a przed tem robilem tak):
    -MC: 100kg 6x | 140kg 6x | 160kg 6x | 180kg 6x czasmi ladowalem 200 na raz na ostatnia serie-

    Czwartek: Barki Triceps

    Wyciskanie sztangi zza karku: 50kg 8x | 60kg 8x | 70kg 5x | 60kg 7-8x
    Wyciskanie hantli: 19kg 10x | 19kg 10x | 19kg 10x | 19kg 10x
    Unoszenie ramion przed siebie: 14kg 10x | 14kg 10x | 14kg 10x | 14kg 10x
    Podciaganie sztangi do bordy: 40kg 10x | 50kg 10x | 50kg 10x | 50kg 9x
    Szrugsy hantlami: 33kg 16x | 33kg 16x | 33kg 16x | 33kg 16x

    Triceps:
    Wyciskanie francuskie: 30kg 10x | 40kg 10x | 50kg 3x | 40kg 10x
    Sciaganie linki do dolu: 10x | 10x | 10x | 10x

    Piatek: Nogi
    Przysiad z sztanga na plecach: 60kg 10x | 100kg 8x | 110kg 8x | 120kg 6x | 130kg 3x
    Wypychanie nog na suwnicy: 200kg 10x | 250kg 10x | 300kg 10x | 330kg 10x
    Wykroki z sztanga na plecach: 30kg 10x | 40kg 10x | 50kg 10x | 60kg 10x
    Tył ud: 12x | 12x | 12x | 12x
    Łydki-Wspiecia na palcach: 100kg 10x | 120kg 10x | 140kg 10x | 140kg 10x

    Taka przykladówka.

    thegame napisał:Jeśli robisz już dwa ćwiczenia na biceps to ok sztanga na początek, ale nie jakieś sztangielki tylko młotki, lub ta opcja lepsza sztanga łamana i hantelki z supinacja.

    Co do barków, nie polecałbym początkującym wyciskania zza karku, ba łatwo o kontuzję.

    No mi chodzi ze najpierw sztanga 4 serie na pelnej kur**e a potem ladnie z zachowaniem techniki np. młotki hantami stojac.

    masz racje. W dodatku my chcemy masy w barkach a nie sily. Opcja hantlami lepsza.
    kulturystyczni.pl Team

    'Nie schodź z ciężaru tylko dawki zwiększ'

    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    MojzyQ
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 710
    Rejestracja: 29 Grudzień 2009, o 19:17
    Pochwały: 3
    Miasto: Opole
    Data urodzenia: 17 07 1991

    Re: plan

    Postprzez aldur » 3 Styczeń 2010, o 23:29

    MojzyQ napisał:Wyciskanie zza karku a z klatki to jest calkiem co innego. Zza karku bardziej pobudzasz srodkowe aktony miesni anramiennych ktore maja najwiekszy wplyw na sile barkow a od klatki pobudzasz przednie aktony miesni naramiennych. Dlatego własnie kulturysci zauważ robia wyciskanie na barki hantlami. Wiekszy zakres ruchu daje mocniejsze zaograglanie sie barkow, czy poprostu masz je bardziej wyje***ne :D
    Większych bzdur nie słyszałem. Pewnie i tu sie szybko zczają że trzeba Cię zbanować, bo szkodzisz innym.
    aldur
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 3 Styczeń 2010, o 22:13

    Re: plan

    Postprzez kazik. » 4 Styczeń 2010, o 00:22

    aldur to drugie konto ..:damiana:.. został zbanowany.
    Awatar użytkownika
    kazik.
    Major
     
    Posty: 2449
    Rejestracja: 17 Grudzień 2009, o 19:33
    Pochwały: 51

    Re: plan

    Postprzez thegame » 4 Styczeń 2010, o 18:01

    MojzyQ napisał:Wyciskanie zza karku a z klatki to jest calkiem co innego. Zza karku bardziej pobudzasz srodkowe aktony miesni anramiennych ktore maja najwiekszy wplyw na sile barkow a od klatki pobudzasz przednie aktony miesni naramiennych. Dlatego własnie kulturysci zauważ robia wyciskanie na barki hantlami. Wiekszy zakres ruchu daje mocniejsze zaograglanie sie barkow, czy poprostu masz je bardziej wyje***ne :D


    No nie do końca tak jest bo zarówno w wyciskaniu z przodu jak i zza karku pracują przednie i boczne aktony mięśni naramiennych i mięśnie trójgłowe ramion.
    Mówiąc środkowe aktony barków masz na myśli boczne?
    Voice666
    Awatar użytkownika
    thegame
    Chorąży
     
    Posty: 1203
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
    Pochwały: 40

    Re: plan

    Postprzez $iwy » 4 Styczeń 2010, o 19:19

    najlepiej poszukaj w nacie i na podstawie tego co znajdziesz ułoz sam
    $iwy
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 2 Styczeń 2010, o 14:45
    Miasto: Elk
    Data urodzenia: 03 03 1993

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.