Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Które suple powinniśmy skreślić ?

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez slim shady » 6 Maj 2010, o 17:22

    Witam, zakładam temat żeby podyskutować o suplach, a dokładnie o tym, które nie są warte uwagi i ich działanie jest zerowe. Nie chodzi mi o suple które działają, ale można je zastąpić dietą, tylko o takie które po prostu są gówno warte.

    Co jest do niczego ?
    bcaa ?
    l - karnityna
    hmb ?
    glutamina ?
    wszystkie inne formy kreatyny po za mono ?
    różaniec ?
    beta alanina ?
    cytrulina ?
    dextroza ?
    tribulusy ?
    inne ?

    Ja wiem i mam swoje zdanie na temat supli, ale chcę poznać opinie innych, i może czegoś nowego się dowiem.

    Wypowiadajcie się.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez Michał » 6 Maj 2010, o 17:25

    hmb dlugo trzeba stosowac aby zobaczyc efekty wiec skreslam.
    dextroza skreslam bo mit ze zwieksza wchlanianie kreatyny juz obalony wiec skreslam.
    tribulusy hmm poprawiaja regeneracje ale taniej wyjdzie zakupic wit. i mineraly.

    P.S Co to jest rozaniec ?
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez slim shady » 6 Maj 2010, o 17:30

    chodziło mi o różaniec górski (rhodiola) - w skrócie napiszę, że wpływa na koncentrację, Ambroziak mówił też, że może naturalnie podnieść poziom testosteronu, właściwości ma dużo więcej. Sam stosuje go przed egzaminami/sprawdzianami/nauką.

    trochę więcej o różańcu tutaj:
    http://www.vismaya-maitreya.pl/naturaln ... orski.html
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez Bilon » 6 Maj 2010, o 18:26

    l-karnityna...Jak na moje za drogo wychodzi jak na suplementację tak na 2-3 miesiące to jest minimum...A trzeba brać conajmniej 3-4g aby były efekty a koszt też nie jest malutki...

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez thegame » 6 Maj 2010, o 18:31

    Dextro - jak ktoś ma to niech odda mamie będzie miała do wypieków
    HMB - placebo, równie dobrze można brać vit C
    Tribulus - jeśli jest się gościem przed 40 to nie ma nawet co kasy wywalać bo to pieniądz w błoto wywalony.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Voice666
    Awatar użytkownika
    thegame
    Chorąży
     
    Posty: 1203
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
    Pochwały: 40

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez pera » 6 Maj 2010, o 18:35

    Testosterol i Biosterol Megabola - nic nie dające gówno, z resztą wystarczy spojrzeć na skład.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Jeżeli jesteś przedsiębiorczym człowiekiem i chcesz zacząć już dziś budować swój własny biznes, to zapraszam Cię na stronę. Zobacz filmik i zapisz się. Skontaktuję się z Tobą.
    http://studiaservaq.instapage.com/
    pera
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 608
    Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 14:44
    Miejscowość: Podlasie
    Pochwały: 20
    Miasto: Sokółka
    Data urodzenia: 11 09 1992

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez trafik » 6 Maj 2010, o 18:59

    bcaa - ok.
    l - karnityna - długo trzeba stosować by były efekty.
    hmb - to samo.
    glutamina - dobra
    wszystkie inne formy kreatyny po za mono - jabłczan jest ok.
    różaniec - jak dla mnie do niczego.
    beta alanina - bardzo dobra.
    cytrulina - moim zdaniem też bardzo dobra.
    dextroza - he he bez komentarza.
    tribulusy - dobre na poprawę libido ale osobiście wolę zma (apteczne lepiej jakoś na mnie działa) albo połączenie obydwu. Dobre efekty daje ludziom powyżej 25 roku życia.
    inne - jest wiele specyfików nic nie wartych jak tutaj wyżej opisano np. testosterol itd. Jednak na każdego wszystko działa inaczej. Każdy musi wiele przetestować na sobie by wiedzieć co dla niego najlepsze.
    trafik
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 29
    Rejestracja: 5 Maj 2010, o 17:16
    Pochwały: 1
    Miasto: SK
    Data urodzenia: 01 11 1990

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez Litwin81 » 6 Maj 2010, o 19:09

    Zbędne:
    Dextro-dla mnie tylko Vitargo
    HMB-powstaje z Leucyny,więc jak organizm będzie potrzebował to sobie ją"zrobi"
    Różeniec(nie różaniec :P )-nie czuje go :P więc nie wiem czy działa.
    Średnio potrzebne:
    Cytrulina-jako pomper,alternatywa dla argininy.
    TT-tak średnio,lepsze są inne zioła,np. MACA,Kozieradka,Owies zwyczajny
    Przydające się:
    Beta Alanina-podnosi wydolność,opóźnia zmęczenie.
    L-karnityna-tylko jako suplement prozdrowotny(serce)
    Glutamina-j/w
    Niezbędne:
    BCAA-najlepszy antykatabolik.
    Kreatyna(mono,orotynian,Magna Power,jabłczan)-wszystkie na mnie działają i stosuje je na przemiennie.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez slim shady » 6 Maj 2010, o 19:24

    tribulusy hmm poprawiaja regeneracje ale taniej wyjdzie zakupic wit. i mineraly.

    Tribulus - jeśli jest się gościem przed 40 to nie ma nawet co kasy wywalać bo to pieniądz w błoto wywalony.

    Testosterol i Biosterol Megabola - nic nie dające gówno, z resztą wystarczy spojrzeć na skład.

    tribulusy - dobre na poprawę libido ale osobiście wolę zma (apteczne lepiej jakoś na mnie działa) albo połączenie obydwu. Dobre efekty daje ludziom powyżej 25 roku życia.

    Wiele, zależy od tego jaki poziom mamy teścia w organizmie. Jak poziom jest wysoki to raczej pewne jest, że nie odczujemy tego środka. Wiele też zależy od składu, słyszałem dużo pozytywnych opinii o produktach z USA, ale tak jak piszecie dla młodych ludzi raczej to jest strata kasy. Chociaż widziałem, że niektórzy po cyklach na soku wrzucają tribulusy. Może i nie podnosi gwałtownie teścia, ale może też trochę spowolnić proces spadania tego poziomu.


    hmb dlugo trzeba stosowac aby zobaczyc efekty wiec skreslam

    HMB - placebo, równie dobrze można brać vit C

    hmb - to samo.

    No właśnie, widzę dużo opinii, że trzeba długo brać żeby był efekt. Więc jednak wychodzi na to, że coś daje ?

    Badania pokazywały, że nie działa, albo działa znikomo. Znajomy o długim stażu polecił mi HMB. Brałem z 4 miesiące. Jakieś efekty były, tylko nie jestem w stanie powiedzieć czy to efekt samej diety i treningu. Pytałem kiedyś o zdanie Andrzeja Majchrzyka. Powiedział, że kiedyś nawet na to nie patrzył. Ale Wojciech Nadolski podpowiedział, żeby wrzucił do suplementacji. HMB jest to pochodna leucyny więc jednak coś w tym jest. Raczej patrze na to jako antykatabolik, niż na produkt który ma palić tłuszcz i budować siłę razem z mięśniami.

    dextroza skreslam bo mit ze zwieksza wchlanianie kreatyny juz obalony wiec skreslam.

    Dextro - jak ktoś ma to niech odda mamie będzie miała do wypieków

    dextroza - he he bez komentarza.

    Zgadza się jest to cukier ;) Chodź może pomóc w podbiciu poziomu insuliny, oraz może być źródłem szybkiej energii, ale można taniej kupić kilogram cukru.

    l-karnityna...Jak na moje za drogo wychodzi jak na suplementację tak na 2-3 miesiące to jest minimum...A trzeba brać conajmniej 3-4g aby były efekty a koszt też nie jest malutki...

    l - karnityna - długo trzeba stosować by były efekty.

    Ja uważam, że l-karnityna w połączeniu z CLA daje efekty. Nie będą to efekty jak na starym Venomie. Dodatkowo te dwa produkty mają działanie zdrowotne.

    glutamina - dobra

    badania pokazują jej nie skuteczność, jednak ma działanie zdrowotne, dodatkowo Ambroziak poleca glute pomimo tylu negatywnych opinii, więcej pozytywnych opinii zbiera NAG

    wszystkie inne formy kreatyny po za mono - jabłczan jest ok.

    orotan też jest godny uwagi, podobno magnezan tez jest ciekawym produktem
    fosforon,pyronian ogólnie nie za dobrze się sytuują
    różaniec - jak dla mnie do niczego.

    a ja sobie chwale, lubie uczucie mrówek chodzących po mózgu
    brałeś ? w jakich dawkach ? dawka powyżej 500 mg dopiero jest coś warta, a dużo produktów ma jej bardzo małe ilości w tabletce


    beta alanina - bardzo dobra.

    też chwalę ten produkt, jednak niektórzy mają wysypkę po tym, a inni nie czują jej działania
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez KowalX » 6 Maj 2010, o 21:34

    slim shady napisał:Witam, zakładam temat żeby podyskutować o suplach, a dokładnie o tym, które nie są warte uwagi i ich działanie jest zerowe. Nie chodzi mi o suple które działają, ale można je zastąpić dietą, tylko o takie które po prostu są gówno warte.

    Co jest do niczego ?
    bcaa ?
    l - karnityna
    hmb ?
    glutamina ?
    wszystkie inne formy kreatyny po za mono ?
    różaniec ?
    beta alanina ?
    cytrulina ?
    dextroza ?
    tribulusy ?
    inne ?

    Chodzi Ci pewnie o trening siłowy.
    Jak dla mnie choć mi niekoniecznie potrzebne:
    bcaa-ok,choć nie zawsze.
    l-karnityna-ma dobre i złe strony,wytrzymałość na niewielki plus,jeśli na odchudzanie, coś tam wspomaga ,ale badania są sprzeczne .Może niekorzystnie wpływać na aktywność tarczycy.Słaby stopień wchłaniania,drogo wychodzi.
    hmb - raczej odpada,chyba ,że masz po kosztach hehe,lepsze dla sportów wytrzymałościowych
    kreta mono,dla mnie inne odpadają ze względu,albo na nie udowodnione korzyści w stosunku do mono,albo kilkukrotnie wyższą cenę.
    Beta-alanina,na razie mam mieszane odczucia.Poza streszczeniami nie mam badań na wpływ karnozyny na wytrzymałość.Ale chyba duże ilości coś tam czynią.
    cytrulina jeden z moich ulubionych supli
    dekstroza -glukoza - zależy po co i komu
    tribulus - na pewno nie na wzrost masy i siły mięśniowej
    różaniec - antyoksydant,
    Nieznacznie wpływa na wytrzymałość ,nie wpływa na siłę i psychomotorykę ,działanie udowodnione wyłącznie w jednym badaniu,a w wielu nic nie wykazał co do wytrzymałości.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron