Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Początkujący

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Początkujący

    Postprzez Huno » 5 Październik 2011, o 19:39

    Kwachu. co do mleka do polecam Ci artykuł Uwagi. Można znaleźć w necie. W skrócie:
    -wapń pochodzący z mleka jest przyswajany w malutkim procencie albo w cale i gdzieś tam się on odkłada
    -laktoza - wiadomo cukier prosty
    -dzisiejsze mleko UHT nie jest mlekiem, ale wodą pomalowaną na biało i nikt mi nie wmówi, że takie mleko jest zdrowe, albo chociaż neutralne.
    -mleczne krówki nie widziały trawy na oczy, wyjątek stanowi wieś
    -mleko po spożyciu w żołądku otacza pozostałe produkty i tworzy coś na kształt "twarogi", przez co trawienie odbywa się znacznie wolniej

    Dalej nie pamiętam, ale na prawdę coś w tym jest. W momencie obejrzenia tego wywiadu około 2 lat temu uwierzyłem im na słowo. Teraz gdy wiem, że normalnie takich rzeczy się nie puszcza, bo NWO dąży do depopulacji społeczeństwa, to mam wątpliwości na temat słuszności tamtego wywiadu. Od wieków nasi przodkowie pili mleko i jednak nic im nie było(wyjątek:żyli krócej, ale to raczej nie od mleka) z tym, że oni pili MLEKO PROSTO OD KROWY!
    Awatar użytkownika
    Huno
    Starszy sierżant
     
    Posty: 369
    Rejestracja: 27 Luty 2011, o 21:44
    Pochwały: 4
    Miasto: Nakło nad Notecią
    Data urodzenia: 08 02 1995

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Początkujący

    Postprzez Huno » 5 Październik 2011, o 19:43

    Awatar użytkownika
    Huno
    Starszy sierżant
     
    Posty: 369
    Rejestracja: 27 Luty 2011, o 21:44
    Pochwały: 4
    Miasto: Nakło nad Notecią
    Data urodzenia: 08 02 1995

    Re: Początkujący

    Postprzez Kwachu » 5 Październik 2011, o 19:58

    W żaden sposób nie podchodzę emocjonalnie ;)
    Człowiek nie maił innego wyboru, bo inna żywność była dla niego nie dostępna, a długość jego życia była mocno zredukowana choćby z racji tego ze miał bardzo ubogą dietę jak widać, zresztą z tego co wiem temat długości tych ludzi jesty mocno kontrowersyjny i nie dokonca zbadany

    Szczerze to tez tego nie jestem w stanie doszukać się nigdzie dlaczego akurat do daje się wapń do tych produktów skoro są one czesto bogate w skł. które koliduja z wchłanianiem (szczawiany/fityniany/ błonnik nie rozp...).Co do mleka to można znaleźć rożne publikacje, zresztą samo mleko nie am aż tak duża o wapnia bardziej szukał bym w serach podpuszkowych albo w sardynkach, sporo jest etz w skorupkach skorupiaków.

    Zmiany zawałowe powstaną od:
    - nadmiar cukrów prostych i t. zwierzęcych , niedobór błonnika, nadciśnienie tętnicze, palenia ,nadmiaru alkoholu, stres, niedobór wit.b6, bakterie i wirus, stosowanie SSA, brak aktywności, całkowita dieta do bani, cholesterol stosunek HDL do LDL

    Ile z tych podpunktów spełniasz?
    Bo ja po za alkoch i żadko paleniem do tego żadnej.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Początkujący

    Postprzez Kwachu » 5 Październik 2011, o 20:08

    Huno napisał:Kwachu. co do mleka do polecam Ci artykuł Uwagi. Można znaleźć w necie. W skrócie:
    -wapń pochodzący z mleka jest przyswajany w malutkim procencie albo w cale i gdzieś tam się on odkłada
    -laktoza - wiadomo cukier prosty
    -dzisiejsze mleko UHT nie jest mlekiem, ale wodą pomalowaną na biało i nikt mi nie wmówi, że takie mleko jest zdrowe, albo chociaż neutralne.
    -mleczne krówki nie widziały trawy na oczy, wyjątek stanowi wieś
    -mleko po spożyciu w żołądku otacza pozostałe produkty i tworzy coś na kształt "twarogi", przez co trawienie odbywa się znacznie wolniej

    Dalej nie pamiętam, ale na prawdę coś w tym jest. W momencie obejrzenia tego wywiadu około 2 lat temu uwierzyłem im na słowo. Teraz gdy wiem, że normalnie takich rzeczy się nie puszcza, bo NWO dąży do depopulacji społeczeństwa, to mam wątpliwości na temat słuszności tamtego wywiadu. Od wieków nasi przodkowie pili mleko i jednak nic im nie było(wyjątek:żyli krócej, ale to raczej nie od mleka) z tym, że oni pili MLEKO PROSTO OD KROWY!


    Wiem oglądałem nawet reportaż ich na ten temat, szczerze mnie do końca nie przekonywuje, jest mnóstwo publikacji na ten temat je ograniczył bym spożycie nabiału jedynie do kawy dodaje mleko ale tam wapń nie jest wchłaniany(fityniany) do tego spożywam czasem kefir i ser biały. Problem leży też w tym ze mleko jest ślinotwórcze czy tez kazeina Al s 1 i beta kazeina silnie alergizują, nie trawiona laktoza, czy są opinie że nie wszyscy posiadają enzym odpowiadający z trawienie kazeiny rennin.
    Mała absorbancja wapnia z diety tez jest spowodowana małą ilością wit.D w organizmie(magazyn-skóra)
    Temat długi i szeroki :P
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Początkujący

    Postprzez Kwachu » 5 Październik 2011, o 20:14

    Oliver - czy wy czytacie co ja pisze? :Zły: Przecież pisze jak byk ze nigdzie nie zakazuje jedzenia mięsa a wręcz przeciwnie jestem jego zwolennikiem, co do nadmiaru węgli to racja wiele roślin wykształciło antyodzywczes skł.które po wyżej pewnej miarki nie należy przekraczać, z tad jestem zwolennikiem diety urozmaiconej nie takie która wyklucz jakiś składnik diety.
    Na dobrą sprawę to w mięsie/rybie tez znajdziesz składniki które w namiarze daje efekt negatywny an zdrowie człowieka. ;)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Początkujący

    Postprzez Danny » 5 Październik 2011, o 20:17

    dobry spam chlopaki dajcie na luzz i proszę o wykasowanie postów albo o przeniesienie :) ''rozmowy'' bo jak mi sie wkręci będę chciał rozwijać temat dla ludzi z podobnymi problemami..
    PEACE :Śpiewać:

    PS.ja nic nie pisze na wasz temat bo się nie znam.
    Danny
    Szeregowy
     
    Posty: 9
    Rejestracja: 4 Październik 2011, o 18:34

    Re: Początkujący

    Postprzez Oliver » 5 Październik 2011, o 20:23

    tak czy siak to mieso zawarunkowalo ewolucyjny skok u pra-czlowieka, o czym sie zapomina i pisze brednie
    w stylu ze na weglach zdobywasz mase i sile co jest gowno prawda... jezeli tak by bylo to pra-czlowiek nie bylby
    w stanie polowac na wierzyne i nie mialby takiej potrzeby... polowal najpierw na mniejsze zwierzeta,
    odzywial lepiej mozg, miesnie rosly, sila rosla, wytrzymalosc rosla i z biegem czasu polowal na coraz wieksza
    zwierzyne aby wykarmic jak najlepiej swoje stado, to jest typowe zachowanie drapieznika,
    z czasem to mieso stalo sie priorytetem, zwierzece tluszcze (w tym takze rybie) i tluszcze roslinne
    byly dodatkiem, mowisz o tluszach jako prekursorach do zawalu serca, czemu wtedy tego problemu nie bylo?
    a dlugosc zycia byla glownie uwarunkowana nie dieta lecz brakiem medycyny, migracja itp czynnikami
    teraz zyjemy dluzej ale wiecej chorujemy, chorujemy poniewaz czlowiek zle sie odzywia, wtedy czlowiek sie dobrze odzywial
    i nie chorowal, krotko zyl z innych powodow
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Początkujący

    Postprzez Kwachu » 6 Październik 2011, o 10:26

    Oczywiście nikt nie kwestionuje że mięso stanowiło główny element tamtych ludzi , nawet nauka to akceptuje, ale nigdzie się nie potkałem teorią by węglowodany złomne miały szkodliwy wpływ na nasz organizm,.
    Co do odżywiania mózgu to zdecydowanie lepszym źródłem dla mózgu jest glukoza to zakłada spożycie 100g dziennie. Oczywiście mózg jest w stanie się przestawić na ketony z tym że na dłuższa metę prowadzi to do kwasicy ketonowej. Zresztą ciała ketonowe bardziej obciążają nasz ustrój niż ditlenku węgla i woda i kwas mlekowy( u aktywnych osób nie stanowi żadnego problemu)
    Dieta CKD którą promujecie jest skuteczna pod względem spalania tkanki tłuszczowej , z tym że jej korzyści z punktu zdrowotnego są opłakane, proponuje na taka dietę stosować przez okres np.; jednego roku mało kto ja wytrzyma !!! Zresztą obowiązkowo należy robić badani krwi.

    Oczywiście jeśli wydaje Ci się że polemizujesz z moim zdaniem tylko to się mylisz, masz na przeciw sobie cała ekipę na czele z prof. nauk medycznych W. Szostakiem który wydał opinie na temat tej diety, na internecie pewnie znajdziesz cała publikacje
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Początkujący

    Postprzez Menik » 6 Październik 2011, o 10:40

    wyraźnie wam napisał ze nie macie mu spamować tematu :), Kwachu znamy już twoje zdanie po co ciągle je powtarzasz, myślisz że kłamstwo powtarzane setki razy staje się prawdą ? (Nie odpisuj)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Menik
    Chorąży
     
    Posty: 1222
    Rejestracja: 4 Wrzesień 2010, o 19:23
    Pochwały: 6

    Początkujący

    Postprzez rafimoc » 6 Październik 2011, o 10:48

    Kwachu - ketony istotnie bardziej obciazaja nasz ustroj, ale to jest wlasnie nasza droga ewolucyjna...to tak jakbys mial samochod wlewalbys do niego dobra benzyne, ktora go obciaza ale dzieki temu on nalezycie funkcjonuje - bez usterek,awarii itp i nagle zmienilbys zdanie wlewajac do niego wode, ktora jest dla niego bardziej korzystna (pozornie), ale korzysci z tego zadnych, a wrecz oplakane zatarcia itp - rozumiesz sens? Czlowiek jest ewolucyjnie przystosowany do spozywania miesa - po prostu.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.