Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez Oliver » 26 Kwiecień 2011, o 23:08

    tak, do tego musiałby doprowadzić prostowniki to stanu poprzedniego,
    czyli zlikwidować stan zapalny i je zregenerować, wtedy nie doznałby kontuzji pleców
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez rafimoc » 26 Kwiecień 2011, o 23:12

    Jest kilka opcji:

    -zle umocowales obciazenie i zjechalo troche w dol co w efekcie przechylilo sztange
    - masz tak slabe lydki ze odchodzisz zupelnie krzywo
    - masz tak slaby rdzen,ze Cie zawsze przechyla w ta Twoja slabsza strone
    - wszystkie te opcje wziete razem do kupy.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez beniooo » 27 Kwiecień 2011, o 12:17

    Oliver jak ja zaluje, ze nei trafilem na Ciebie pol rok temu, a wiesz dlaczego? Bo tym kolega , co kregoslup uszkodzil jestem ja, napisalm ten temat, by sie upewnic, czy zrobilem wszystko, co mozna bylo, by tego uniknac i widac nie zrobilem nic, gdybym przerwal od razu trening, tak jak mowisz, wszystko byloby ok, od dawna bym cwiczyl i zapomnial o calej sprawie, a tak mam przesuniete dwa dyski i moja sportowa kariera legla w gruzach. Bolalo mnie tylko przy przysiadzie i MC, ale ja na chama to robilem, bo nie chcialem tracic czasu, trenowal bez przerwy, by byc lepszym najszybciej, jak to sie da. A teraz moge sobie juz tylko pomarzyc o ciezkich treningach, ktore tak kochalem.
    beniooo
    Starszy sierżant
     
    Posty: 358
    Rejestracja: 26 Kwiecień 2011, o 09:05
    Pochwały: 1

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez Oliver » 27 Kwiecień 2011, o 12:26

    nie płacz tylko do lekarza sportowego na prywatną wizytę, bierz ze sobą wszystkie wyniki badań,
    prześwietlenia i dowiaduj się w jaki sposób to leczyć, bo jeżeli radziłeś się u lekarza rodzinnego czy w szpitalu..
    to ja się nie dziwie, że oni z Ciebie kalekę zrobili heh... ilu kulturystów jest na wózkach z uszkodzonym rdzeniem
    nie płacz tylko do roboty

    PS: sam po wypadku motocyklowym miałem barki ładnie poobijanie, do tej pory mam problemy z lewym,
    ale kto mówił, że będzie łatwo? trzeba chcieć
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez Michał » 27 Kwiecień 2011, o 12:36

    beniooo jakis czas temu mialem podobny problem. Dowiedzialem sie ze mam wrodzona wade kregoslupa, dokladnie" splycenie fizjologiczne lordozy ledzwiowej" lekarz zakazal mi cwiczen na stojaco, tylko lezac i ewentualnie siedzac ale z oparciem. Robilem wedlug zalecen ale to nie bylo to. Nie moglem robic MC, przysiadow itp byla to dla mnie tragedia ale cwiczylem wedlug zalecen lekarza. Wogole to musialem cwiczyc aby wady nie powiekszac i nawet nadal musze. Do konca zycia musze byc aktywny fizycznie bo poglebie owy stan i moze byc kiszka. Ale wracajac do tematu. O swojej wadzie dowiedzialem sie gdy nadmiernie przeciazylem kregoslup. Chodzilem po tym na rozne zabiegi elektroterapi itp mozna powiedziec ze troche pomoglo ale nie na tyle abym byl zadowolony bo kazde podniesienie czegos z ziemi skutkowalo bolem kregoslupa.
    Dopiero gdy zgadalem sie na gg z rafim i opowiedzialem mu swoja sytuacje zaczalem robic wielkie postepy i kregoslup naprawde zostal odciazony. Rafał zalecil mi wykonywac wszystkie cwiczenia ktorych zakazal mi Pan Doktor ale w duzej liczbie powt. Nie bylem do tego przekonany ale z racji tego ze wczesniejsze metody nie przynosily takich efektow jakie bym chcial to sie zgodzilem. Zaczalem od naprawde malych ciezarow ale na powt w skali 25 powt. Robilem wtedy MC, przysiad, wioslo. Wszystko co mi bylo "zakazane". Na sztange dokladalem kg dosc szybko. Gorset miesniowy wzmacnial sie jak zly :) Po paru tygodniach takich cwiczen zapomnialem o bolu kregoslupa :) Powiem jeszcze na dodatek ze zaczalem wykonywac przez 2 miechy ta sama prace przez ktora sie dowiedzialem o problemie z kregoslupem i ktora wywolala bole kregoslupa. Ale tym razem o zadnym bolu nie bylo mowy :)
    Jezeli Cie to jeszcze interesuje to jak zaczynalem MC od 20 kg to teraz 120 pojdzie smialo :) Takze metoda super wzmacniajaca gorset miesniowy.
    Moja propozycja jest taka. Zagadaj do rafiego, sprecyzuj bardzo dokladnie owy bol, zrob moze zdjecie rtg aby dokladnie wiedziec co to jest i moze Pan Rafał ulozy Ci jakis ciekawy planik :D
    Pozdrawiam i sory ze tak obszernie ale szkoda mi sie zrobilo benia bo wiem co to za bol gdy nie mozna robic tego sie sie lubilo :)
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez beniooo » 27 Kwiecień 2011, o 13:05

    Dlaczego ja od razu nie trafilem na to super forum i tych super ludzi, tylko na jakims dupnym ***.pl polegalem?;/ Psychicznie jestem rozsypany, bo wszystko swieze, ale caly czas staram sie pozbierac i jakos walczyc, laze po lekarzach co chwile, dzisiaj jade na konsultacje do fizjoterapeuty, ponoc bardzo dobry. nie poddam sie, ale doluje mnie fakt , ze moglo byc inaczej, kazdy rozsadny czlowiek gdy go cos boli to unika czynnosci, ktore ten bol sprawiaja, by minal, a ja taki glupi bylem.
    Zdjecie RTG robilem, wszystko ok, zrobilem rezonans i tak wyszlo tak:
    Częściowa lumbalizacja segm. S1 widoczny szczątkowy krążek S1/S2

    Na poziomie Th12/L1 widoczna jest pośrodkowo-prawoboczna wypuklina(protruzja)

    krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy. Krążek międzykręgowy Th12/L1

    wykazuje obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2-zal. odpowiadające zwyrodnieniowemu odwodnieniu(dehydrytacja).

    na poziomie L5/S1 widoczna jest nie wielka pośrodkowa wypuklina(protruzja) krążka międzykręgowego bez cech ucisku na struktury nerwowe.

    Liczne drobne guzki Schmorla od poziomu Th11 do L4.

    Niewielka lewowypukła skolioza kręgosłupa.

    Poza tym obraz kręgosłupa i kanału nerwowego w odcinku lędzwiowym bez zmian.

    Widoczny końcowy odcinek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego prawidłowe.
    beniooo
    Starszy sierżant
     
    Posty: 358
    Rejestracja: 26 Kwiecień 2011, o 09:05
    Pochwały: 1

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez Michał » 27 Kwiecień 2011, o 13:12

    koniecznie rob te badania ktore lekarze zalecaja. Ty masz calkiem co innego niz ja mialem bo odcinek ledzwiowy masz w porzadku ja mialem rozpizdziel :)
    Nie ma sytuacji bez wyjscia. Pamietaj.
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez beniooo » 27 Kwiecień 2011, o 13:20

    Jak to w porzadku?? Właśnie ledzwiowy mam uszkodzony, dwa dyski mi sie przesunely :|
    beniooo
    Starszy sierżant
     
    Posty: 358
    Rejestracja: 26 Kwiecień 2011, o 09:05
    Pochwały: 1

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez rafimoc » 27 Kwiecień 2011, o 18:26

    hmm...

    Sytuacja nie jest beznadziejna;)
    Wez prosze gryf niczym nie obciazony i teraz tak:

    Zrob martwy ciag 1pow i jak bedziesz schodzil to:
    -zatrzymaj sie 3sekundy nad kolanami
    nastepnie
    -zatrzymaj sie 3 sekundy pod kolanami
    nastepnie
    -zatrzymaj sie 3sekundy centralnie nad ziemia

    I daj znac w ktorym polozeniu czujesz najwiekszy bol. Oczywiscie technika musi byc zachowana!!
    W przysiadzie podobnie, wez gryf i:
    Zatrzymaj sie w polowie ruchu
    Zatrzymaj sie w 3/4 ruchu
    Zatrzymaj sie na poziomie, gdzie miedzy lydka a tylnim udem nie bedzie wolnej przestrzeni i daj znac gdzie Cie boli.

    Jesli slusznie podejrzewam to:
    - bol przy MC objawi sie centralnie nad ziemia
    - bol w przysiadzie na 3/4 glebokosci

    Lecz moge sie mylic dlatego to wazne, zebys dal znac;) i glowa do gory;))
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Kontuzja pleców podczas przysiadu

    Postprzez beniooo » 27 Kwiecień 2011, o 19:32

    przy MC zadnego bolu, przy przysiadzie w koncowym polozeniu leciutki na wysokosci pepka(oczywiscie plecy)
    beniooo
    Starszy sierżant
     
    Posty: 358
    Rejestracja: 26 Kwiecień 2011, o 09:05
    Pochwały: 1

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron