Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Dieta

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Dieta

    Postprzez Lord » 30 Grudzień 2009, o 11:18

    co do ostrowi to widziałem kilka badań i wypadła dobrze.
    ale jak zawsze jedni chwalą a inni nie
    Dlaczego konkretnie uważasz że ostrowia to gówno?
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Dieta

    Postprzez Michał » 30 Grudzień 2009, o 13:16

    Ostrowia pod wzgledem smaku to owszem gowno ale po dodaniu kakao jest ok. W testach wypadla dobrze i przynajmniej wiemy ze jak napisali ze jest 80g to tyle jest...pzdr
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Dieta

    Postprzez Kwachu » 30 Grudzień 2009, o 13:25

    Większość kupujących ten produkt zwraca uwagę na cenę. Zauważcie jakie ma cechy sensoryczne produkt bo to jest wyznacznikiem jego jakości.

    Rozpuszczalność i wchłanialnosc
    powstają grudki, strasznie się pieni, tak wygląda to w przypadku Ostrowi, firmy z górnej półki używają tutaj enzymów zewnętrznych które ułatwiają rozpuszczalność. Po wypiciu takiej odzywki po 20 minutach nie pamiętam w ogóle ze cokolwiek piłem, w przypadku Ostrowi czyje nabrzmiały żołądek, czuje się ociężały, do tego po jakimś czasie dochodzę gazy(choć to często tez nie umiejętność pica odzywki)ale to głównie robota powietrza nagromadzone go w pianie powstałej przy mieszaniu.

    Smak i zapach
    Na stole mamy podany pyszny posiłek(czerwone mięso+ kasza gryczana+ warzywa) ładnie przygotowany pięknie pachnie, dobrze przyprawione zaczynam nam cieknąć ślina w nasz organizm przygotowuje się do trawienia tego posiłku po przez wzmożoną prace enzymów.
    W przypadku odzywki też to tak wygląda jeśli ładnie pachnie i smakuje to chęcią taka porcje wypijemy, jeśli jest to Ostrowia to smak chyba nikomu nie odpowiada, smak też nie jest zachęcający do konsumpcji.

    Skład
    Czy odżywka Ostrowia jest obudowana w witaminy i minerały które pozwolą wchłonąć i zagospodarować reszta składników odżywczych(np. aminokwasy). Czy ma enzymatykę która ułatwia wchłanianie. Czy producent umie obrobić tak odzywkę aby zawierała tylko potrzebne składniki odżywcze.

    Zapraszam do dyskusji

    ZAGADKA:
    Wiecie ile jest laboratorium na świecie które produkują WPC ?
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta

    Postprzez Litwin81 » 30 Grudzień 2009, o 13:34

    Przeze mnie Ostrowia przelatuje,nie czuje żadnego dyskomfortu.To białko się pieni bo nie jest instant,tak samo pieni się białko z Fitmaxa a nie można powiedziec że to słaby surowiec.Uważam że ostrowia to średniej klasy białko,bo kto jak nie firma mleczarska wie jak robić dobry koncentrat serwatki,skoro odpadów z nabiału mają na tony-tak też powstało białko jako suplement,na poczatku wylewali je do rzek,później chcieli coś z tym zrobić to dorzucali do paszy dla krów,dopiero później się okazało ze po wstępnym oczyszczeniu(koncentrat) to super sprawa dla ćwiczących i powstał z tego wielki przemysł.Jak ma sie surowiec to wyprodukowanie WPC to nie jest jakaś filozofia,kupuje się membrany,które powodują ze białko pzrez nie przelatuje a reszta zanieczyszczeń o większym rozmiarze(tłuszcze,węgle)zostaje na nim.Oczywiście są też bardziej zaawansowane systemy czyszczenia,dlatego też napisałem ze Ostrowia to średniak,jednak dla nas amatorów wystarczy.Witaminy zawsze dodawane są do białka(ale jeżeli spożywacie je w postacji suplementu to wam to wystarczy by białko sie dobzre wchłaniało),enzymy w zależnosci od półki cenowej.Takie rozmowy przypominają mi jak toczyły się o pzrewadze innych form kreatyny nad mono,a w końcu i tak wyszło ze mono było,jest i będzie dobre.
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: Dieta

    Postprzez Kwachu » 30 Grudzień 2009, o 13:38

    To tak jak przezemni tez przelatuje i laduje w ubikacji :)
    Zupełnie powaznie białko Fitmaxa też nei nalezy do najlpszych.
    Producent powinien zadbac o to zeby sie nie pieniło, zobacz sobie jak rozpuszczało sie białko Doriana dla mnie rewelacja moglem pic i pić, najlepsze białko na rynku.
    Na świecie są dwa laboratoria ktore mają sprzęd do produkcji wpc.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta

    Postprzez Litwin81 » 30 Grudzień 2009, o 13:42

    Zobacz na cene białka z Doriana.A Fitmaxa nie obrażaj jeżeli nie wiesz jaki mają surowiec,a jedynie sugerujesz się nazwą firmy :P Pracowałem w tej firmie i pomimo że nie przepadam za szefem,to moge powiedzieć jedno,Fitmax-jakość,maja wśród kreatyn Creapure,wśród białek-Brentega(nowozelandzkie białko,a konkretnie mieszanka izolatu z koncentratem)
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: Dieta

    Postprzez Kwachu » 30 Grudzień 2009, o 13:51

    Ale Dorian jest warty swojej ceny, przeanalizuj sklad, nie ma takiej drugiej odzywki.
    Fitmax - uważam ze polskie firmy świenie sie reklamują, mieszaja w glowach ludziom, a produkują słabej jakosci odzywki.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta

    Postprzez Litwin81 » 30 Grudzień 2009, o 13:57

    Uwielbiam walke ze sterotypami :P .A gdzie widziałes dobrą reklame Fitmaxa?Chyba ze to co ja napisałem uważasz za takową?To chyba suple z usa robią ludzią wode z mózgu?Szczególnie reklamy BSN,Muscletech,MAP.Wiesz że w Polsce wg. prawa opis musi być realny i nie może sugerować rzeczy których odżywka nie moze zrobić?Zobacz co obiecują w opisach supli z usa,wycięcie jak na t3 i hgh,albo 50 cm w łapie po spożyciu ich białka.Dorian jest pyszny ale jak dla mnie nie wart swej ceny,bo wole wymieszać Lean Dessert z Ostrowią,albo kupić niemieckie białko za dużo mniejszą kase a i tak na lepsze efekty sie u ciebie to nie przełoży.
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: Dieta

    Postprzez Kwachu » 30 Grudzień 2009, o 14:06

    Tak to tylko porozglądaj sie po forach, dział Fit Max tu reklam produktu po włączeniu strony sie wlacza itd
    Opis polskich supli jest realny? Nitrobolon w reklamie jest porównany do sterydów (chodzi o działanie), kreatyna 30% przyrost siły i 5kg w miesiac.
    To jest według ciebie realne.

    Firmy za oceanu mają co reklamować.

    Dorian jest bardzo dobry ale drogi wiec lepiej oplaca sie kupić kawał mięsa, ale nie kazdy jest w stanie utrzymac monotona diete. Ostrowia ja juz mam swoje zdanie

    Nie odbieraj mnie jako zapalonego fana odzywek bo tak nie jest jestem zwolennikiem twardej diety ;)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta

    Postprzez Litwin81 » 30 Grudzień 2009, o 14:43

    Bo takie przyrosty masy i siły na kreatynie to nie nadzwyczajnego :P Sam takie miałem tylko że powinni napisać że za pierwszym razem,kazdy kolejny to coraz mniejszy progres.Chodzi ci zapewnie o banery reklamowe,ale umywają się one do tego jakie reklamówki wydają wymienione pzrez mnei firmy(pseudo filmy naukowe,pokazujące jak to włókno mięśniowe zmienia się po ich suplementach).Nitrobolon porównywał się tylko po względem pompyi faktcznie,siłowniane szczury były nim na poczatku zachwycone,ale gdy okazało sie ze z pompy nic nie wynika ich zapał opadła :D Co do suplementów to bym nie generalizował,bo ze 30% supli zza wielkiej wody jest wart jedzenia,reszta to reklamowa papka,jak oglądałeś "Bigger,stronger,faster" to wiesz o czym pisze.
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.