Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • węglowodany na noc

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: węglowodany na noc

    Postprzez createz » 3 Luty 2010, o 22:48

    hmm moim zdanie to przesada te białko z rana 75g.... organizm sam pobierze sobie tyle ile potrzebuje a resztę wydali z kałem, co więcej nadmierna ilość białka hmm zaparcia .. a nawet i straczki bo zapchane jelita muszą sie jakoś przeczyścić, no i zbyt duża ilość białka z produktów zakwaszających możę powodować nadkwaśność : ) co jest strasznie uporczywe, należy to wyregulować produktami zasadowymi : ), Zreszta zbyt duża ilość białka w skrajnych przypadkach może powodować odkładanie sie go w narządach np. nerkach , wątrobie, śledzionie hmmm i wtedy już nie jest tak kolorowo niedoczynność nerek :). No i najważniejsze zbyt duża ilość białka powoduje spadek męskiego libido :p , wiadomo jak dostarczamy duzo białka typowo dieta wysokobiałkowa, powoduje zmniejszenie dostarczania węglowodanów , zbyt mała ilość węglowodanów powoduje że człowiek chodzi jakiś zamulony czy ospały.

    Węglowodany na noc jak najbardziej dodadzą energie na rano : p hehe. a tak serio w sumie to było serio ale ja stosowałem opcje serki ryzowe "czarusie" przed snem, mm smaczne i fajnie się spało. ale teraz przerzuciłem, sie na matrix białkowy i powiem że ciężko zasnąć . pozdro.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez slim shady » 4 Luty 2010, o 01:49

    jak lubisz eksperymenty to próbuj,

    ja bym tego nie ruszył bo wiem jakby mój organizm by zareagował, nie ejstem zwolennikiem tej metody, ale nie znaczy że to przekreślam ;)
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Lord » 4 Luty 2010, o 09:51

    createz 2g białka na KMC i 6g wegla na KMC nie wie skąd wiozłeś że jest dużo białka i mało węgli?
    Mi w 1 posiłku też się wydaje za dużo białka

    slim shady jak by zareagował ? :)
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Kwachu » 4 Luty 2010, o 10:09

    createz - jak najbardziej masz rację, do tego dochodzi ryzyko zakwaszenia organizmu, czy zapchanie nerki(pisałem już o tym)
    Co do lipido to problem z białkiem nie bdzie mial znaczenia jeśli zadbamy, o dostataeczną ilosc tłuszczow w diecie, ilośc minerałów(cynk,magnez),sen przed godzina 23, oraz 8h snu, trening(szczególnie przysiady) i pożycie seksualne :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Lord » 4 Luty 2010, o 10:49

    no tak Panowie ale to chodzi o jeden posiłek w ciągu dnia z taką dużą ilością białka (śniadanie)
    W kolejnych posiłkach mamy po 20g białka.
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez slim shady » 4 Luty 2010, o 12:12

    węgle na noc - problemy z fatem (zresztą pisałem dlaczego nie polecam)
    gość ma odwrotną ideologie
    ja z rana dostarczam jak najwięcej kalorii, potem coraz mniej węgli a więcej białka, dwa ostatnia posiłki to same białko + tłuszcze. Do tego już zrezygnowałem z węglowodanów po treningu tylko samo białko. Jak dla mnie trochę mało te 20 g białka na posiłki

    Autor postu otrzymał pochwałę
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Lord » 4 Luty 2010, o 13:06

    fakt ideologie ma odwrotną ale to nie znaczy że gorszą bo z tego co słyszę to dużo osób już tak jedzie i chwali. Może przetestuje :D kusi mnie
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez createz » 4 Luty 2010, o 14:11

    jesli chodzi o cały dzień to ok, ale strasznie nie pasuje mi to śniadanie, dlatego opisałem jak to jest jak byś dostarczał zbyt duża ilość białka : p,

    zresztą tak jak pisał slim z rana należy dostarczać jak najwięcej węgli, Slim a powiem mi tylko jak czujesz się po białeczku po treningowym? no i dlaczego zrezygnowałeś z węgli ^.^? może lepiej sobie robić bombe ? (miks białeczko z węglami?) albo po prostu kupić gainera?. (chodzi ci o zalewanko?) . Ja po treningu stosuje jak mam Węgle pozwalają mi one przeżyć podróż do domu z siłowni hehe :D. a jak nie mam to z dwa bananki.

    Lord to możesz przetestować :D i opisać swoje odczucia może jakieś zaparcia ? :p ogólnie czy z rana np. nie będzie Cie zamulała taka ilosć białka, i jesli juz bedziesz to stosował opisz kolor moczu, z rana po południu wieczorem :), odpowiedni kolor "jasno słomkowy" .

    Dokładnie kwachu tak jak piszesz :)
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Kwachu » 4 Luty 2010, o 14:24

    Każdy organ naszego organizmu ma swoje fazy, wątroba na noc gromadz glikogen, natomiast rano wypuszcza go, więc podanie brazowego ryżu pozwoli w ciagu nocy na na regeneracje watroby, stałe pobudzeni insulionowe w nocy, poprawa snu.

    Piorytetem po treningu organizmu jest unormowanei pasażu jelitowego i gospodarki hormonalnej. W tym przypadku po treningu wskazane będzie podanie BCAA + EAA(aminokwasy niezbedne) które wspomogą uregulowanei gospodarki pasazy jelitowego, z racji że organizm nie bardzo będzie mial na to ochotę z racji wyczerpujacego treningu. Kolejny piorytete to uzupłnienie gliogenu,zosatnei ona czesciowo uzupelniony z kwasu mlekoweo powstaelgo w czasie wysiłku fizycznego oraz z watroby(reszty nie pamiętam) ale tu pytanie nasuwa sie jasne czy po treningu same białko wystarczy czy to ono nie posłuzy jako uzupełnienie glikogenu, co jest dosc kosztowynym ruchem.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Lord » 4 Luty 2010, o 14:30

    jak dla mnie po treningu węgle są obowiązkowe
    bo białko i tak pewnie organizm scukrzy i uzupełni nim glikogen.
    z rana poleca jajka i kurczaka czyli jedno białko szybko wchłanialne a drugie wolno może tu też jest jakieś myk :D
    Ale czy Kwachu te węgle na noc przyczynią się jakoś do lepszej regeneracji organizmu?
    Teoretycznie tak bo poprawią sen
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron