Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • węglowodany na noc

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Kwachu » 4 Luty 2010, o 15:09

    Lord - węgle dają stały dopływ energi przez całą noc, glównym czynnikiem regeneracji bedzie tu sen.
    Temat cięzki i zawiły, proponuje poszukac coś na ten temat w literaturze, badz skataktowac się telefonicznie z Michałem badz Leszkiem :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez slim shady » 4 Luty 2010, o 15:44

    Slim a powiem mi tylko jak czujesz się po białeczku po treningowym?

    Dobrze nie mam z niczym problemów, ładuje jeszcze bcaa

    no i dlaczego zrezygnowałeś z węgli ^.^? może lepiej sobie robić bombe ? (miks białeczko z węglami?) albo po prostu kupić gainera?. (chodzi ci o zalewanko?)

    Po treningu oporowym priorytetem jest dostarczenie aminokwasów, uzupełnianie glikogenu po treningu siłowym nie jest koniecznością, w przeciwieństwie do wykorzystania stanu odpowiedzi hormonalnej, w jakim znajduje się organizm po takiej aktywności fizycznej

    Glikogen nie zostanie wyczerpany do końca, i sam się uzupełni przez następne kilkanaście godzin. No i zacząłem kontrolować wagę i nie chce już przybierać na wadzę (w szczególności w tłuszcz)

    czasami dorzucę małe ilości węgli po treningu nóg/pleców żeby podbić inse.


    Co do węgli to trzymam się tego co pisałem kiedyś
    jest pełno teorii, ja się trzymam starej szkoły i nie spożywam praktycznie węgli, może małego pomidora czasami zjem.

    W nocy zapotrzebowanie węglowodanów jest bardzo małe. Nadmiar glukozy trafia do tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o węgle złożone na noc to nasze mięśnie w obawie przed nadmiarem glukozy zmniejszają liczbę receptorów. (nadmiar glukozy w mięśniach przeszkadza w prawidłowej cyrkulacji płynów)
    Może nastąpić uniewrażliwienie mięśni glukozę, co może powodować tym, że bardzo mało tego składnika będzie trafiało do mięśni, a większość do tkanki tłuszczowej.
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez createz » 4 Luty 2010, o 19:53

    Rozumiem, co masz na myśli Slim : ), Właśnie zastanawiałem sie nad białeczkiem WPC 80 UNS 900g 43 zl . białko nie polskie dużo czytalem o tym biąłeczku na forach i ludzie chwalą o wiele lepsze od ostrawi czy wszystkich WPC, rozpuszczalność świetna , podobno nie pieni, smak zajebiaszczy hmm ale chciał bym zapytać czy ktos próbował??
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez slim shady » 4 Luty 2010, o 20:31

    nie widziałem żadnych badań na nim, a na ostrowi było kilka i zawsze wypadała wysoko,
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Kwachu » 4 Luty 2010, o 20:45

    slim shady - Białko które dostarczysz bezpośrednio po treningu zostanie zuzyte na uzupełnienie glikogenu, a nie odbudowe uszkodzonych włókien mięśniowych.
    WPC 80 - porównajcie z białkami wyskoiej klasy, jesli nie widzicie róznicy to jestem zdziwiny... :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Lord » 9 Luty 2010, o 12:09

    wczoraj z powodu braku sera na noc zjadłem 50g ryżu i 10g oliwy
    (zacząłem od 50g ryżu z czasem może podniosę zobaczy się)
    rano poszło 5 jajek i ok 100g mięsa może ciut więcej (taki mix wołowina wieprzowina i pierś z kurczaka taki sznycelek wypaśny był :) i orzechy gdzieś w sumie około 50g białka może ciut więcej :D
    na razie nie mogę za dużo powiedzieć ale spało mi się dobrze może nawet troszkę lepiej
    rano wstałem taki rześki do życia zjadłem śniadanie i od razu czułem moc :D

    Co do UNS z tego czo czytałem i pytałem to polecane ponoć lepsze od ostrowi
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez createz » 9 Luty 2010, o 13:00

    O dobrze testuj Lord : ) może to będzie coś nowego :p ( ja bym, rano nie ogarnął 5 jaj z miechem ) hehe, Ciezko jest mi zjeść omlet z 4 całych jaj , 110 g owsianki, 100ml mleka , rodzynki, dwie łyżki mąki, szczypta soli do ubijanych białek, po usmażeniu na górę obrana cała pomarańcza i polewamy miodem haha :D masakra ( dzisiaj zrobiłem sobie coś takiego bo nie chciało mi się zjadać owsianki na mleku :p )
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Kwachu » 9 Luty 2010, o 13:08

    Pierwszy posiłek jest zawsze najgorszy, też nigdy nie moge zmęczyć go.
    dalej juz nie ma problemów, ważne żeby nie popijac do posiłków duża iloscią wody.
    Zawsze miałem problem z apetytem, sporo sie nakombinowałem, teraz jestem "fachowcem" w tych sprawach :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Oliver » 9 Luty 2010, o 13:21

    no Tomku testuj testuj;]
    może i ja zacznę "kiedyś":P na razie jadę na swoim;]
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: węglowodany na noc

    Postprzez Lord » 9 Luty 2010, o 16:09

    powiem Wam że ja z owsianka i jajkami rano strasznie się meczę
    a te jajeczka i mięsko to poszły jak z pyty strzelił :D także to dla mnie miłe zaskoczenie
    jakąś taką ssawkę z rana czułem jak nigdy :D
    z apetytem też miałem problem ale od kiedy robię interwały po 20min po treningu 4x w tyg
    jest coraz lepiej bo problemy miałem dużo nie dałem rady worka ryżu zjeść a teraz 150g wchodzi
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron