Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez rafimoc » 12 Sierpień 2010, o 21:54

    w takim razie, pompuj rowniez bicepsy przed sniadaniem bo przeciez podnosisz herbate no nie?? i musisz byc rozgrzany?? pompuj cale cialo bo calego ciala uzywasz podczas dnia...

    Dla stawow to jest rekonwalescencja!! takie przysiady z rana na prawde zwalczaja taki problem!!
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Hermann » 12 Sierpień 2010, o 22:51

    Kolego który rozpocząles ten wątek. Nie słuchaj opowieści o leczeniu bólu kolan przysiadami. Przyczyn tego bólu może być dziesiatki. Masz dopiero 13 lat i jestes jeszcze dzieckiem. Idż z rodzicami do lekarza i opowiedz mu wszystko oraz poddaj sie odpowiednim badaniom. Jeżeli ktoś chce np zapalenie ciała tłuszczowego Hoffy lub zespół Osgood - Schlattera leczyc zalecając Ci robienie codziennie przysiadów to powinien wypowiadac sie w innym dziale. Obciążenie stawu kolanowego w wielu rodzajach schorzeń może spowodowac dodatkowe komplikacje i przedłuzona rekonwalescencje. Jestes za młody na zmiany zwyrodnieniowe i sadze że nabawiłes sie zapalenia kaletki maziowej Są to tylko domniemania radze jednak jak najszybsza wizyte u lekarza wystarczy na poczatek lekarz rodzinny. Odnośnie Olfenu jest to lek na recepte i nie kombinować na własna ręk .I tak skuteczniejszy bedzie Diclac albo Ketonal ale to już musi stwierdzić lekarz. Oszczędzaj kolana i idż do lekarza. Niektóre panie nie powinny uczyć WF a niektórzy ludzie nie powinni wypowiadac sie na tematy o których nie mają pojęcia i narażac dziciaki na problemy zdrowotne.
    Hermann
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 23:19
    Pochwały: 2

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez rafimoc » 12 Sierpień 2010, o 22:56

    Zobacz ze nabawil sie tego bo robił przysiady ze sztanga na barkach, pewnie ze sporym obciazeniem bez odpowiednio wzmocnionych nog, a wiec PRAWIE na pewno jest to zapalenie! lekarz przepisze glukozamine i odesle do domu bo zawsze robia to w takim wypadku! czyli jak najnizszym kosztem, dla kazdego to samo. Zeby bylo smieszniej to nie powie Ci glukozamina wprost..tylko uzyje dziesiatek sformulowan a na koncu doda ze jest to siarczan glukozaminy:D

    Kiedy nogi nie sa niczym obciazone, bezposrednio po przebudzeniu przysiady to najlepsza forma rehabilitacji ruchowej! tak to wyglada. Natomiast, jesli jednak lekarz podda Cie jakims badaniom i kaze zrobic przeswietlenie to idz za jego radami.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Hermann » 12 Sierpień 2010, o 23:52

    Kolego cały czas rozmawiamu o 13 letnim dziecku a jak zapewne wiesz stosowanie siarczanu glukozaminy jest niedozwolone dla dzieci poniżej 18 roku życia dlatego wątpie czy znajdzie sie lekarz cymbał który by to zalecił dziecku.


    http://www.urpl.gov.pl/rejestr_ch/Artra ... _prosz.pdf
    Hermann
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 23:19
    Pochwały: 2

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez rafimoc » 13 Sierpień 2010, o 00:15

    ja wiem doskonale o czym piszesz, ale wierz mi ze tacy sa lekarze wlasnie.. albo w najlepszym wypadku skieruje do pediatry. Niestety szara rzeczywistosc.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Marchewka » 13 Sierpień 2010, o 08:37

    Sam z rok temu jak miałem 13 lat miałem bóle w kolanach. Głównie od ćwiczeń na wfie jak i w domu głównie po przysiadach. Pojadłem trochę galaretek,kisieli i samo przeszło. Kolana się uodproniły i już w ogóle do tej pory bólu nie odczułem ;d. O ile się nie mylę glukozamina jest także w galaretkach i kisielach więc polecam . Ale możesz mieć zupełnie inny problem z kolanami. Np. chrząstka kostna się naruszyła i na to glukozamina nie pomoże.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Ufp » 13 Sierpień 2010, o 08:43

    Mnie nie boli ciągle co jakiś czas ból chwici najgorsze jest wchodzenie po schodach.
    Awatar użytkownika
    Ufp
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 628
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 10:25
    Pochwały: 27
    Miasto: kętrzyn
    Data urodzenia: 24 08 1996

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Marchewka » 13 Sierpień 2010, o 08:53

    Idz do lekarza nawkręcaj że np. przewróciłeś się z schodów poleciałeś na dół i zaryłeś kolanem o ostatni schodek, cały czas i strasznie Cię boli i wtedy masz 90% szansy na prześwietlenie... Zawsze tak wkręcałem jak miałem jakieś problemy.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez luo » 13 Sierpień 2010, o 10:29

    Najważniejsza jest diagnoza! Twój organizm jeszcze dojrzewa, rośniesz, układ kostny nie jest stwardniały. Tak to jest jak nie odpowiednie osoby pracują z ludźmi, szczególnie młodszymi...
    Od odpowiedniej diagnozy zależy dalsze leczenie! Możliwe, że jest to zwykłe zapalenie stawu, jak też może to być coś poważniejszego.
    Sam myślałem, że mam zwykły stan zapalny w lędźwiach, a okazało się, że przyczyną bólu było między innymi zwężenie przestrzeni międzykręgowej.

    Co do lekarzy, to inaczej rozmawia się z nim gdy przychodzimy przynajmniej częściowo przygotowani na wizytę. Wiem to z własnego doświadczenia. Jeśli będzie mówił ogólnikowo (co jest bardzo częste) musisz się dopytywać, nie zostawiać spraw nie wyjaśnionych, bo to Tobie powinno najbardziej zależeć na zdrowiu. Jeśli nie będzie umiał Ci pomóc, powinieneś poprosić o skierowanie na prześwietlenie, a następnie udać się z tym do specjalisty.

    Kolega wyżej wspomniał o ubarwianiu. Zawsze możesz coś tam dopowiedzieć, szczególnie w kwestii bólu, na prześwietleniu i tak wyjdzie co ma wyjść.

    To takie moje rady, pamiętaj kolana ma się jedne.
    luo
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 34
    Rejestracja: 20 Lipiec 2010, o 22:51
    Pochwały: 2

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez thegame » 13 Sierpień 2010, o 11:14

    rafimoc napisał:Ufp i inni.. niezawodny sposob na bolace stawy kolanowe!!

    Od razu po przebudzeniu, kiedy organizm jest swiezy i nie narazony na zadne przeciazenia w trakcie dnia, robicie:

    30 przysiadow, codziennie dodajac po 2 przysiady!! kiedy dojdziecie do 100 przysiadow dodajecie po 5 przysiadow dziennie!! az dojdziecie do 250 przysiadow bez obciazenia dziennie!! gwarantuje wam ze do tego czasu bole z kolanami ustapia:) Powodzonka


    To teraz pojechałeś po bandzie! Przysiady zaraz po przebudzeniu?????????????? Przysiady jako profilaktyka przy bólach stawóch kolanowych???????????

    Chyba nie masz pojęcia co to jest ból kolana i jakie szkody możesz narobić robiąc przysiady, raz na zimny staw, dwa już przy jakimś zwyrodnieniu tego stawu, bo gościa już te kolana bolą. Ogarnij się rafik i nie pisz takich herezji bo w końcu zrobisz komuś krzywdę!!!!!!!!!!

    Sam mam problemy z kolanami i wierz mi, że ostatnie czego moim stawą potrzeba to zrobienie 200 przysiadów zaraz po przebudzeniu.

    Ty młody odpocznij od przysiadów, idz do lekarza, jedz kisiel i garaletki i nie szmaj glukozaminy bo wydaje mi się, że dzieciom jej nie przepisują.
    Voice666
    Awatar użytkownika
    thegame
    Chorąży
     
    Posty: 1203
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
    Pochwały: 40

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.