Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez rafimoc » 13 Sierpień 2010, o 11:21

    pisze calkowicie serio!! tzw. rehabilitacja ruchowa!!

    Czesto kolana sa rozwalane wlasnie przy przysiadach, czesciej przy tych nie pelnych!! poniewaz staw nie jest rownomiernie "niszczony", "uszkadzany" tylko z jednej ze stron, dlatego tez kolana bola. Aby zaleczyc ten problem nalezy wykonywac pelne przysiady ze swoim ciezarem ciala! Ludzie tez maja porozwalane kolana od koszykowki poniewaz tam tez wiekszosc akcji dzieje sie w pol-siadzie + twarda nawierzchnia nogi moga sie latwo posypac. Wystarczy kilka drobnych cwiczen korygujacych ten problem w zupelnosci, zaraz opisze to dokladniej.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez rafimoc » 13 Sierpień 2010, o 11:54

    A wiec, chodzi o to, ze poczatkujacy cwiczac od razu na ciezarach, wykonujac polprzysiady sukcesywnie i uparcie scieraja sobie staw kolanowy, stad tez pozniejsze bole. I to jest zalezne od osobnika, poniewaz zalezy to od naszej tkanki - jeden bedzie mial bardziej wytrzymala, drugi mniej z tego wynika prosty wniosek, ze:
    jednego zaboli wczesniej, jednego pozniej!

    Cwiczac takimi ruchami od samego poczatku nakladamy coraz wiecej i wiecej bo sila idzie- normalka, natomiast dla stawow to sa niewyobrazalnie wielkie obciazenia! i sie okazuje ze po polroku moze nawet 2 latach kolana zaczynaja strzykac, bolec zaczynamy nawet kustykac w glebi mysli powtarzajac sobie ze tak musi byc bo w koncu sport to zdrowie... Cwiczenia w pelnym zakresie ruchu, umozliwiaja rownomierny nacisk na stawy w kazdej plaszczyznie! nie tylko w jednej przez nas praktykowanej wniosek wiec nasuwa sie sam bedziemy silni w jednej plaszczyznie ruchu i tylko w tej plaszczyznie/ w tym punkcie nasze stawy beda mocne! natomiast jesli zaczniemy robic glebszy ruch nawet juz o 1cm, bole sie pojawia poniewaz nie jestesmy (a wlasciwie nasza tkanka) do tego przystosowani. Dlatego tez cwiczenia w pelnym zakresie ruchu sa zbawienne dla naszych stawow, kiedys nie robili polprzysiadow tak jak robia to dzisiejsi kulturysci.. i z nogami nim im sie nie dzialo!! teraz panuje glupi poglad i mit zeby jak najbardziej wyizolowac miesien nawet w cwiczeniu zlozonym! Nie bedzie pelnych przysiadow to z czasem nie bedzie tez mocnych plecow i zacznie sie niewinnie od kolan a pozniej przeniesie sie na dolny odcinek kregoslupa od obciazen w martwych ciagach, poniewaz jakby nie patrzec w martwym ciagu bedziemy mieli silne nogi, gdyz robimy polprzysiady, a polprzysiad = srodkowa faza martwego ciagu a wiec tzw martwy punkt! natomiast w dolnym polozeniu mozemy sie narazic na przykra kontuzje!! Niektorzy twierdza ze pelne przysiady rozwalaja kregoslup.. coz jak sie nie podchodzi do tego stopniowo to oczywiscie rozwalą zreszta jak kazde inne cwiczenie, nawet uginanie przedramion siedzac!! potrafimy rozwalic nam lokcie i barki. Jednakze kiedy trenujemy madrze to stawy i kregoslup w kazdym punkcie ruchu bedzie rownomiernie uszkadzany!! bez zadnych "dysproporcji" inaczej mowiac najzwyczajniej w swiecie zwyrodnien. Dlatego tez robiac przysiady z rana z obciazeniem wlasnego ciala, mozemy zrehabilitowac bolacy staw kolanowy, z tego wzgledu, ze rownomiernie uszkadzamy tkanke oraz dlatego ze jezeli np wazymy 100kg i zrobimy przysiad to dla naszych miesni nie jest to nawet zaden bodziec!! tzw regeneracja lub jak kto woli aktywny odpoczynek! Poza tym dzwigamy to cialo na codzien, wiec nie ma prawa nam sie nic stac bo zawsze musimy sie po cos schylic i tym samym przykucnac chociazby jak spadnie nam dlugopis. Dlatego tez cwiczenia pelnozakresowe z wlasnym ciezarem ciala nie sa dla nas zagrozeniem!! jest to ciezar do ktorego nasz kregoslup sie przyzwyczail i jest zupelnie naturalny - nie odczuwalny.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez fallenursus » 13 Sierpień 2010, o 17:12

    Masz jakies doswiadczen.ie w rechabilitacji pacjentow czy tylko przepisujesz to coci google pokazalo?
    Jesli tak to czekamy na kopie dyplomu.
    Jesli nie to przestan doradzacbo te przysiady po przebudzeniu podchodzi pod debilizm
    Image
    lepsze zdrowie za pomoca chemi
    visiting Mod :)
    wali mnie dieta.to dobre dla maminsynkow i lalusiow
    Awatar użytkownika
    fallenursus
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 867
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 19:26
    Pochwały: 32
    Miasto: montreal
    Data urodzenia: 11 04 1974

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez thegame » 13 Sierpień 2010, o 18:52

    rafimoc napisał: Dlatego tez robiac przysiady z rana z obciazeniem wlasnego ciala, mozemy zrehabilitowac bolacy staw kolanowy, z tego wzgledu, ze rownomiernie uszkadzamy tkanke


    Nie w momencie gdy odczuwamy ból kolna. Wezmy przykład piłkarza, złamał nogę a ty mu mówisz żeby sobie pobiegać to mu sięszybciej zagoi

    rafimoc napisał:oraz dlatego ze jezeli np wazymy 100kg i zrobimy przysiad to dla naszych miesni nie jest to nawet zaden bodziec!!


    Tia bodziec nie, ale znaczne obciążenie przy "bolącym" w tym przypadku stawie, wierz mi, że to ostatnie czego potrzebują stawy zwłaszcza rano.

    rafimoc napisał: Poza tym dzwigamy to cialo na codzien, wiec nie ma prawa nam sie nic stac bo zawsze musimy sie po cos schylic i tym samym przykucnac chociazby jak spadnie nam dlugopis.


    Schylenie się po długopis czy chodzenie do szkoły i z powrotem to nie to samo co robienie 200 przysiadów

    rafimoc napisał: Dlatego tez cwiczenia pelnozakresowe z wlasnym ciezarem ciala nie sa dla nas zagrozeniem!! jest to ciezar do ktorego nasz kregoslup sie przyzwyczail i jest zupelnie naturalny - nie odczuwalny.


    Tak pod warunkiem, że nie mamy akurat kontuzji.

    Daj sobie rafi już spokój z diagnozą i polecaniem małolatą 300 przysiadów jako leku na bolące stawy. Ok jak wszystko jest cacy i nie boli to można sobie świrować, ale nie w momencie gdy koleś odczuwa ból to najgorsze co może zrobić to walić setki przysiadów z rana.
    Takie moje zdanie, może się nie znam, ale mówię jak jest bo sam mam zjechane kolana od piłki nożnej i rugby, tak że wiem OCB.
    Voice666
    Awatar użytkownika
    thegame
    Chorąży
     
    Posty: 1203
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
    Pochwały: 40

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Marchewka » 13 Sierpień 2010, o 19:12

    Ten sposób co podał rafi to jest raczej hartowanie kolan oczywiście gdy nie bolą. Ufp przestań robić ćwiczenia które obciążają kolana daj im odpocząc jedz galaretki i kiśle i ból minie.

    Ale lepiej nie robić tego sposobu co podałeś Rafi. To raczej jest dla ludzi z wiekiem 21+. W tym wieku się intensywnie rośnie i stąd także mogą kolana boleć. Trzeba poczekać aż same się zagoją . A najlepiej idz do lekarza.
    Spotkałem się z przypadkami ( także to moje doświadczenie ;) ) że podczas ćwiczeń w wieku 13-15 lat zaczyna boleć kręgosłup mimo to że robimy dobrze ćwiczenia. Ból w większości przypadków spowodowany jest rośnięciem a ćwiczenia jeszcze go pogarszają. W tym wypadku należy przestać z ćwiczeniami aby kręgosłup nie bolał i na wszelki wypadek poczekać ok 1 miesiąc. Akurat gdy tak zrobiłem urosłem jakies 5 cm :).

    Jeśli kolana przestaną boleć i poczekasz parę tygodni ( bo inaczej znowu cię zaczną boleć ) to mógłbyś użyć tego co napisał rafi ale delikatnie :).
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Michał » 13 Sierpień 2010, o 19:40

    cwiczenia z dobra technika nie pogarszaja wzrostu a moga go jeszcze polepszyc. Zapamietajcie to sobie.
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Marchewka » 13 Sierpień 2010, o 20:08

    Niewiadomo czy może pogorszyć/polepszyć ja tam myślę że ćwiczenia nie mają na to wpływu urośniesz tyle ile w genach ci przypisano. Lecz ćwiczenia wywołują hormon wzrostu który podobno wspomaga rośnięcie ;).
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Michał » 13 Sierpień 2010, o 20:12

    no i w tym momencie zaprzeczyłes sam sobie hehe :)
    Pogorszyc/polepszyc mozna wzrost.
    Polepszasz go wykonujac z idealna technika cwiczenia wielostawowe ktore wywoluja najwiecej hormonu wzrostu. Dobra dieta, regeneracja i mozna wspomoc wzrost.
    Pogorszyc rowniez mozna poprzez zla diete, slaba regeneracje i zle wykonywanie cwiczen z cieżarem jak i bez. Trzeba szczegolnie uwazac przy cwiczeniach ktore obciazaja kregoslup. Pozdrawiam
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Perni » 13 Sierpień 2010, o 20:13

    zarzuć glukozamine powinno być dobrze
    siłka/masa/siła
    Awatar użytkownika
    Perni
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 881
    Rejestracja: 29 Maj 2010, o 20:57
    Miejscowość: na siłce :D
    Miasto: Polska :D
    Data urodzenia: 18 06 1993

    Re: Co mam zrobić kolana mnie bolą.

    Postprzez Marchewka » 13 Sierpień 2010, o 20:17

    michal wiem o tym lecz nie napisałem ;P. Zrobiłeś to za mnie ;p

    Perni na wcześniejszych stronach była omawiana glukozamina...
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron